Stacja szybkiego ładowania aut elektrycznych uruchomiona w Opolu

Na początku kwietnia w Opolu uruchomiono stację szybkiego ładowania aut elektrycznych. Obiekt należy do Energetyki Cieplnej Opolszczyzny (ECO) i posiada trzy standardy mocy. Przy najwyższym ładowanie baterii trwa zaledwie dwa kwadranse!

Energetyka Cieplna Opolszczyzny zainstalowała stację na placu Wolności, przy ulicy Browarnej. Miejsce udostępnił Urząd Miasta Opole. Przez pewien czas z obiektu można korzystać nieodpłatnie.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Stacja szybkiego ładowania w trzech standardach mocy!

Właściciele pojazdów elektrycznych mogą bezpłatnie korzystać ze stacji od 10 kwietnia. Promocja potrwa do 31 sierpnia. Warunkiem darmowego ładowania jest uzyskanie karty promocyjnej. Dokumenty wydawane są w Miejskiej Informacji Turystycznej na opolskim rynku oraz w siedzibie ECO w Opolu po okazaniu dowodu rejestracyjnego auta elektrycznego.

ECO planuje dalsze inwestycje w obszarze stacji elektrycznych i ogólnie technologii elektromobilnej. – Chcielibyśmy zdobyć kompetencje w tym segmencie rynku, tak aby dostarczać produkowaną przez nas energię elektryczną do zasilania pojazdów zeroemisyjnych – stwierdził Wojciech Radziewicz, dyrektor ds. obrotu energią z ECO SA.

Stacja ładująca dla pojazdów elektrycznych o trzech standardach mocy uruchomiona w Opolu to jeden z „punktów programu” rozwoju elektromobilności i dostosowania się do regulacji prawnych. Do 2020 roku w Polsce ma powstać 6 tys. punktów o standardowej mocy i 400 punktów zapewniających dużą moc, umieszczonych w 32 aglomeracjach miejskich.

źródło: orpa.pl, ecosa.pl