Statkraft kupi polską energię z wiatraków

Statkraft to koncern energetyczny z Norwegii. Na rodzimym rynku rozwija się intensywnie, sukcesywnie zwiększając swoje wpływy. Nie ogranicza się jednak wyłącznie do krajów skandynawskich. Koncern mierzy wysoko, wkraczając na nowe rynki, w tym także do Polski. Jak poinformowała agencja Reuters, norweski potentat energetyczny zakupi energię elektryczną produkowaną przez polskie wiatraki.

Kupiona energia będzie przeznaczona do dalszej redystrybucji. Statkraft liczy, że na energii wyprodukowanej przez polskie wiatraki, da się zarobić. Łączna moc wiatraków, które będą produkować energię dla norweskiej firmy to 80MW.

Według Reutersa decyzja Statkrafta podyktowana jest chęcią zwiększenia udziałów w kontekście lądowych farm wiatrowych. Dotychczas norweska firma koncentrowała się głównie na morskich odpowiednikach.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!