Statkraft kupi polską energię z wiatraków

Statkraft to koncern energetyczny z Norwegii. Na rodzimym rynku rozwija się intensywnie, sukcesywnie zwiększając swoje wpływy. Nie ogranicza się jednak wyłącznie do krajów skandynawskich. Koncern mierzy wysoko, wkraczając na nowe rynki, w tym także do Polski. Jak poinformowała agencja Reuters, norweski potentat energetyczny zakupi energię elektryczną produkowaną przez polskie wiatraki.

Kupiona energia będzie przeznaczona do dalszej redystrybucji. Statkraft liczy, że na energii wyprodukowanej przez polskie wiatraki, da się zarobić. Łączna moc wiatraków, które będą produkować energię dla norweskiej firmy to 80MW.

Według Reutersa decyzja Statkrafta podyktowana jest chęcią zwiększenia udziałów w kontekście lądowych farm wiatrowych. Dotychczas norweska firma koncentrowała się głównie na morskich odpowiednikach.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.