Stilo Energy – oferta i opinie

Stilo Energy – oferta i opinie

Najlepsza technologia na rynku, bezpieczeństwo przeciwpożarowe instalacji oraz 20-letnia gwarancja na inwertery. W ten sposób reklamuje się firma Stilo Energy, która od 2017 roku dostarcza rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Podcast

O firmie Stilo Energy

Od 2017 roku dostarcza rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Stilo Energy tworzy 100 ekip montażowych, które obecnie realizują 500 instalacji miesięcznie wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne oraz własne rozwiązania konstrukcyjne. Firma posiada 200 doradców i partnerów oraz 20 inżynierów w dziale projektowym. Jej instalacje znajdują się na dachach domów i przedsiębiorstw na terenie całego kraju.

Należy do stowarzyszenia Sunspec Alliance, którego celem jest ustandaryzowanie i promowanie taniej, efektywnej energetycznie, pro-ekologicznej i innowacyjnej fotowoltaiki. Posiada certyfikat rzetelności „Rzetelna firma” (2022 rok) oraz Złote Godło „Najwyższa jakość Quality International (2021 rok).

Od kwietnia 2021 roku firma jest notowana na rynku NewConnect.

Kto może skorzystać z oferty Stilo Energy?

Oferta Stilo Energy kierowana jest do indywidualnych klientów, biznesu oraz rolników. 

Co znajduje się w ofercie Stilo Energy?

Firma stale poszerza ofertę dla klientów. Obecnie poza fotowoltaiką proponuje również pompy ciepła , ładowarki do samochodów i magazyny energii.

Czym wyróżnia się oferta Stilo Energy?

Stilo Energy zapewnia, że na bieżąco aktualizuje swoją ofertę o najnowsze modele. Co więcej wszystkie oferowane przez firmę panele znajdują się w rankingu Tier 1. W projektach instalacji fotowoltaicznych Stilo Energy stosuje rozwiązania firmy APsystems, których jest głównym przedstawicielem w Polsce. 

Stilo Energy wyróżnia zastosowanie mikroinwerterów. W systemach opartych o mikroinwertery panele fotowoltaiczne pracują równolegle, a nie szeregowo jak to ma miejsce przy falownikach centralnych. Oznacza to, że każdy moduł pracuje zawsze z dostępną maksymalną mocą. Dlatego suma ich produkcji zawsze będzie większa. To zasadnicza korzyść przynoszona przez mikrofalowniki.

Jeśli chodzi o pompy ciepła to w ofercie mają powietrzne pompy ciepła firmy Panasonic oraz Immergas. 

Natomiast w przypadku ładowarek firma zapewnia dobór najlepszego rozwiązania, instalację, konfigurację, a także porady dotyczące połączenia ładowarki z instalacją fotowoltaiczną. Dostępne w ofercie są ładowarka SMA EV CHARGER oraz stacja ładowania Enelion Stilo. Zapewniają ładowanie do 22 kW.

Stałe zasilanie urządzeń elektrycznych zapewnia magazyn energii. W ofercie Stilo Energy znajdują się rozwiązania firmy Victron Energy umożliwiające:

 • Pracę systemu bez przyłączenia do sieci dystrybucyjnej.
 • Pracę w trybie on/off grid z podtrzymaniem pracy instalacji PV.
 • Pracę w trybie on/off grid bez podtrzymania pracy instalacji PV.
 • Pracę w trybie podtrzymania sieci klienta (UPS).

Gwarancja i finansowanie w Stilo Energy

Jedną z głównych zalet Stilo Energy jest długi okres gwarancji. Jest to nawet do 25 lat na efektywność paneli fotowoltaicznych, 8-10 lat na ukryte wady paneli, do 10 lat na inwertery lub 20 lat gwarancji na mikroinwertery w ramach specjalnej oferty. Oferują także Złotą Gwarancję na okres 12 lat obejmująca usługę montażu oraz wszystkie komponenty instalacji fotowoltaicznej, które mają niższy czas gwarancji niż 12 lat.

Stilo Energy udziela kompleksowe wsparcie podczas realizacji projektu. Oferują różne metody finansowania. Jedną z nich jest kredyt 0% na fotowoltaikę – możesz podzielić spłatę na minimum 10, a maksymalnie 36 rat 0%, co oznacza, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%. Inną opcją jest kredyt z pierwszą ratą dopiero po 7 miesiącach. Stilo Energy pomoże także z pozyskaniem dofinansowania dla Twojej instalacji.

Ubezpieczenie w Stilo Energy

W ramach promocji Stilo Energy klient może wybrać wariant ubezpieczenia. Ubezpieczenie od utraty i uszkodzeń All Risk lub dodatkowe ubezpieczenie straty w produkcji energii elektrycznej w wyniku zdarzenia losowego i ubezpieczenie straty w produkcji energii elektrycznej w wyniku gorszego usłonecznienia.

Dodatkowe usługi w Stilo Energy

W ofercie monitoring, czyli intuicyjna aplikacja, która pozwala monitorować pracę każdego panelu.

Program poleceń – Aby wziąć udział w programie należy być klientem Stilo Energy, polecić ich usługi znajomemu, który podpisze i opłaci ważną umowę. Za każde polecenie można otrzymać 750 zł, nie ma limitu osób! 

Wady i zalety Stilo Energy

Zalety:

 • ubezpieczenie na rok
 • kompleksowa usługa (audyt, dobór dofinansowania i dotacji, montaż i zdalny monitoring)
 • 25 lat gwarancji na efektywność paneli i 12 na falownik
 • pomoc przy staraniu się o dotację z programu „Mój Prąd”
 • wykorzystanie mikroinwerterów

Wady:

 • płatne przeglądy instalacji fotowoltaicznej co rok aby nie stracić 12-letniej gwarancji
 • czas serwisu i brak możliwości kontaktu z serwisem
 • droga usługa na tle konkurencji

*zalety i wady zbieranie na podstawie opinii klientów na forach internetowych

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.