Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Stodoła z czasów wojny secesyjnej, dzisiaj produkuje energię ze słońca!

Stodoła z czasów wojny secesyjnej, dzisiaj produkuje energię ze słońca!

Firma EFS Energy podjęła się ostatnio nietypowego przedsięwzięcia. Postanowiła zamontować instalację słoneczną o mocy 25,5 kW na stodole z czasów wojny secesyjnej, wyposażonej w tak zwany dach preriowy.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Historyczna stodoła

Stodoła z czasów wojny secesyjnej znajduje się w Magill Farms w Millstadt w stanie Illinois. 

Firma EFS Energy zdecydowała się na nietypowy ruch, ze względu na problematyczną konstrukcję historycznego dachu. Ten szczególny styl pokrycia stodoły, zaprojektowany pod koniec XIX wieku, znany jest jako dach przeszywający lub preriowy.

-To, co sprawia, że ​​jest to tak wyjątkowa konstrukcja, to fakt, że nasi projektanci starali się nie tylko wykorzystać lico dachu, ale również uwzględniliśmy płaskie powierzchnie – powiedział Jay Gifford, kierownik projektu budowlanego w EFSWiele innych firm fotowoltaicznych nie podjęłoby się realizacji takiego projektu ze względu na trudność budowy, ale EFS Energy ma dumną historię obsługi klienta i zamiłowanie do rozwiązywania problemów – dodaje.

ZJ39OuzSPEAs1ZcIoxA Upmb9Psfy8tZOg EAe8mlvlgQ7p2a1IZvJ9OG10jHmRBj1FHPMNC

Fot: historyczna stodoła/ źródło: efsenergy.com

Firma szacuje, że zamontowana instalacja fotowoltaiczna zrekompensuje 100% rocznego zużycia energii zarówno w domu, jak i stodole klienta.

EFS było podekscytowane podjęciem wyjątkowych wyzwań związanych z instalacją energii słonecznej w historycznej stodole z czasów wojny secesyjnej. Nasz wykwalifikowany zespół montażowy był w stanie utrzymać wysokie standardy jakości firmy bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Rezultatem jest estetyczne połączenie historycznego punktu orientacyjnego i najnowocześniejszej technologiipowiedział Paul McKnight, właściciel i dyrektor generalny EFS Energy.

źródło: efsenergy.com, solarpowerworld.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.