Strikesorb zapewnia ochronę turbin wiatrowych przed wyładowaniami atmosferycznymi

Niemiecka firma Raycap pochwaliła się za pośrednictwem swojego biura prasowego, że dokonała ulepszenia technologii Strikesorb, która pomaga chronić turbiny wiatrowe przed przepięciami.

„Strikesorb 30 został uaktualniony z klasy II do międzynarodowej klasy ochrony elektrochemicznej klasy I i może wytrzymać wiele uderzeń pioruna” – poinformowała firma Raycap.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Innowacja przeprowadzona przez niemieckie przedsiębiorstwo zapewnia dodatkową elastyczność instalacji w turbinach doświadczalnych, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich prądów pioruna.

Zafiris Politis, Wiceprezes Raycap ds. Badań i Rozwoju, powiedział: „Strikesorb można zainstalować w miejscach o bardzo wysokim ryzyku prądu zwarciowego bez uszkodzenia lub degradacji, cały czas zapewniając ochronę urządzeń elektrycznych o znaczeniu krytycznym przed uszkodzeniem przez błyskawice”.

Niemiecka firma Raycap produkuje zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne. Działa ponadto w branży energetyki odnawialnej oraz w branży transportowej i obronnej.