Kolejny odcinek sagi o Puszczy Białowieskiej

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z przedłużającą się sprawą Puszczy Białowieskiej. KE przekazała dowody, które mają być podstawą do zastosowania wobec Polski środków tymczasowych.

Dokumenty te mają wskazywać, jakoby polskie władze nie zastosowały się do polecenia wydanego przez KE nakazującego natychmiastowe zaprzestanie wycinki drzew. Wśród tego typu zaświadczeń znajdują się między innymi zdjęcia satelitarne, które jednoznacznie wskazują na to, że Resort Środowiska nie wywiązał się z powyższych zobowiązań.

Strona polska nadal utrzymuje, że przestrzega nakazu, a wycinkę realizuje tylko w takich miejscach, gdzie jest to konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa. Komisja Europejska nie wierzy jednak w te zapewnienia i chce, by Trybunał Europejski nałożył na Polskę kary finansowe.

Dowody te są niedookreślone. Nie ma możliwości weryfikacji czasu, ani miejsca, gdzie zostały wykonane, co podważa ich wiarygodność – tak całą sprawę skomentował Aleksander Brzózka, rzecznik Ministerstwa Środowiska.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wodorowy trolejbus od firmy Solaris

Następny artykuł

Strikesorb zapewnia ochronę turbin wiatrowych przed wyładowaniami atmosferycznymi

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,