Reklamówka foliowa

Supermarket w Amsterdamie wolny od plastikowych opakowań

W ciągu ostatnich kilku lat znacząco wzrosła świadomość w kwestii zdrowego odżywiania. Dlatego wiele firm próbuje dostosować się do potrzeb konsumentów oraz stara się propagować ekologiczne trendy.

Końcem lutego w Amsterdamie pod nazwą „Ekoplaza” uruchomiony został supermarket ze zdrową żywnością. Żaden z ponad 700 dostępnych na miejscu artykułów spożywczych nie jest sprzedawany w plastikowym opakowaniu. „Ekoplaza” wykorzystuje wyłącznie opakowania kartonowe, szklane oraz metalowe – czyli takie, które mogą zostać przetworzone w przyszłości.

„Nie ma absolutnie żadnej logiki w pakowaniu czegoś do jedzenia, w coś tak niezniszczalnego jak plastik. Plastikowe opakowania stosowane do żywności i napojów są użyteczne przez kilka dni, a przez wieki pozostają destrukcyjne dla ziemi”, powiedział Sian Sutherland, jeden z założycieli spółki „A Plastic Planet”, do której należy m.in. supermarket „Ekoplaza”.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Płoną lasy Amazonii, Rosji i Hiszpanii. To efekt ludzkich działań i suszy

Płonący las deszczowy Amazonii można zaobserwować z kosmosu, rosyjskich torfowisk może się nie dać ugasić, a ogień na Gran Canarii strawił już ponad 10 tys. hektarów obszaru zalesionego oraz łąk. Bilans jest tragiczny. Obserwatorzy wskazują, że w porównaniu z tą samą porą rok temu nastąpił wzrost liczby pożarów o 84%.