Swagger 5 – tania, elektryczna hulajnoga od Swagtron

Elektryczne jednoślady stają się w Polsce coraz bardziej popularne, w większych miastach minipojazdy na prąd można już nawet wypożyczyć na minuty. Co jednak gdy nie mamy w pobliżu wypożyczalni albo chcemy mieć swój własny środek transportu, ale nie mamy funduszy na drogą, elektryczną hulajnogę? Rozwiązaniem jest Swagger 5.

Swagger 5 to kolejny elektryczny pojazd od Swagtron. Wcześniej firma stworzyła popularną deskorolkę na prąd i rower. Najnowsze dzieło amerykańskiej grupy, to elektryczna hulajnoga. Swagger 5 osiąga prędkość do 30 km na godzinę, ma 8,5-calowe płaskie amortyzowane opony, tempomat oraz uchwyt na telefon. Do hulajnogi powstała specjalna aplikacja Swagger, dzięki której użytkownik może między innymi przełączać tryby jazdy, czy zaplanować trasę z GPS. Pojazd jest lekki (aluminiowa rama) i składany, więc można go w łatwy sposób przechowywać, przenosić, a nawet zabrać ze sobą w podróż.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Swagtron Swagger 5 jest przeznaczony dla osób, które chcą szybko podróżować na krótkich dystansach, sprawdzi się więc podczas dojazdu na uczelnię, czy do pracy. Hulajnoga wykorzystuje silnik elektryczny z napędem elektrycznym o mocy 250 W. Akumulator ładuje się 3,5 godziny i w zależności od trasy wystarcza do przejechania od 9 do 19 km. Prędkość i stan naładowania akumulatora można również śledzić na wyświetlaczu LED, w który wyposażony jest elektryczny jednoślad. Hulajnoga mimo swych niewielkich gabarytów może być używana przez osoby o wadze nawet do 145 kg.

Na oficjalnej stronie Swagger 5 kosztuje 349,99$, co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 1300 zł, zdecydowanie taniej możemy zakupić tę hulajnogę na stronie Amazon, gdzie w promocji cena wynosi 270,99$ (około 1000 zł).