1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Szczecinie pojawią się nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

W Szczecinie pojawią się nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne zyskują coraz większą popularność na całym świecie, w tym także w Polsce. Choć ich liczba w kraju nad Wisłą wciąż jest stosunkowo mała, to jednak sukcesywnie zwiększa się z roku na rok. Tego typu wzrost jest czynnikiem determinującym wiele inwestycji mających na celu ulepszenie infrastruktury ładującej dla samochodów elektrycznych. Zwiększona ilość tych urządzeń pozwala bowiem właścicielom „elektryków” na planowanie dłuższych tras, a być może zachęci także obywateli zachodnich państw do wizyty w Polsce we własnych czterech kółkach. Z podobnych założeń wychodzi najpewniej miasto Szczecin, świadome znaczenia inwestowania w powyższe rozwiązania.

Do końca lutego 2018 roku w Szczecinie mają bowiem zostać wybudowane trzy miejskie punkty ładowania samochodów elektrycznych. W każdym z nich będą znajdować się dwie ładowarki dysponujące mocą 50 kW. Koszt ich budowy ma zmieścić się w 477 tysiącach złotych.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

To jednak nie wszystko, bowiem władze miasta chcą, by w Szczecinie znalazło się nie kilka, a kilkanaście takich punktów. Ich lokalizacja jest na razie ustalana wraz z realizatorem inwestycji – firmą ENEA. Projekt jest realizowany z wykorzystaniem 50% dofinansowania uzyskanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.