Szkocja przeznacza 20 milionów funtów na finansowanie pojazdów elektrycznych

Szkocki rząd ogłosił, że zamierza przeznaczyć ponad 20 milionów funtów na zwiększenie liczby pojazdów elektrycznych w kraju. Pieniądze mają trafić do władz lokalnych i wesprzeć sfinansowanie nowych punktów ładowania oraz pokryć część kosztów na zakup pojazdów elektrycznych.

Środki finansowe zostaną udostępnione w ramach funduszu “Switched on Towns” i “Cities Challenge Fund” oraz programu instalacyjnego władz lokalnych. Początkowo zostaną przekazane następującym pięciu samorządom na okres 2018/19: Radzie Miasta Dundee, Radzie Miasta Edynburga, Radzie Miasta Falkirk, Radzie Miasta Glasgow i Radzie Miasta Stirling. Każdy z podmiotów otrzyma około 2,5 mln funtów na instalację urządzeń do ładowania pojazdów publicznych, a także na wsparcie zakupu pojazdów elektrycznych, zarówno na skalę transportu publicznego, jak i w odniesieniu do wspólnych flot pojazdów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Sekretarz ds. transportu Michael Matheson podkreślił, że pojazdy elektryczne mogą przynieść ogromne korzyści: Wspieranie wprowadzania pojazdów o bardzo niskiej emisji jest integralną częścią zrównoważonego rozwoju gospodarczego Szkocji.