Szwajcarskie ogniwa PV instalowane w magazynach na całym świecie

Szwajcarska firma Leclanche zainstalowała na całym świecie magazyny energii elektrycznej o łącznej pojemności 100 MWh, między innymi sprzężony z instalacją PV magazyn dla politechniki w Lozannie (EPFL) i Romande Energy, magazyn dla lokalnej mikrosieci na Graciosa w Portugalii oraz magazyn energii elektrycznej w Ontario w Kanadzie.

Firma instaluje także urządzenia do poprawy stabilności częstotliwości w sieci energetycznej. Tego rodzaju systemy znajdują się w Kanadzie, Niemczech, Holandii i Stanach Zjednoczonych. „Wchodząc w 2019 rok, cieszymy się, mogąc świętować ten krok milowy, który pokazuje naszym partnerom, pracownikom i udziałowcom ogrom możliwości stojących przed firmą”, mówi Anil Srivastava, CEO Leclanche.

Wzrost zapotrzebowania na stacjonarne magazyny Leclanche wynika z potrzeby przyspieszenia integracji OZE w naszej sieci energetycznej oraz coraz większej liczby pojazdów elektrycznych na drogach. Sprawia to, że 2019 rok będzie bardzo ważnym rokiem dla firmy”, dodaje CEO. „Szczególnie cieszy nas instalacja na Graciosa, która pozwoliła wyspie osiągnąć 70% udział OZE w miksie energetycznym. Ten projekt jest wyraźnym znakiem, że możemy zredukować naszą zależność od brudnych paliw, w tym przypadku oleju napędowego, oraz poważnie zwiększyć poziom integracji OZE we współczesnej sieci energetycznej”.

Ukończenie projektu na Graciosa wymagało cierpliwego inwestora oraz kolektywnego wysiłku dużego zespołu utalentowanych inżynierów z całego świata”, mówi Dom Hughes, kierownik projektu na wyspie. Leclanche dostarczał magazynów energii, firma Greensmith Energy pozostałe systemy energetyczne, a za koordynowanie prac odpowiedzialna była firma Tractebel.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.