Szwajcarskie ogniwa PV instalowane w magazynach na całym świecie

Szwajcarska firma Leclanche zainstalowała na całym świecie magazyny energii elektrycznej o łącznej pojemności 100 MWh, między innymi sprzężony z instalacją PV magazyn dla politechniki w Lozannie (EPFL) i Romande Energy, magazyn dla lokalnej mikrosieci na Graciosa w Portugalii oraz magazyn energii elektrycznej w Ontario w Kanadzie.

Firma instaluje także urządzenia do poprawy stabilności częstotliwości w sieci energetycznej. Tego rodzaju systemy znajdują się w Kanadzie, Niemczech, Holandii i Stanach Zjednoczonych. „Wchodząc w 2019 rok, cieszymy się, mogąc świętować ten krok milowy, który pokazuje naszym partnerom, pracownikom i udziałowcom ogrom możliwości stojących przed firmą”, mówi Anil Srivastava, CEO Leclanche.

Wzrost zapotrzebowania na stacjonarne magazyny Leclanche wynika z potrzeby przyspieszenia integracji OZE w naszej sieci energetycznej oraz coraz większej liczby pojazdów elektrycznych na drogach. Sprawia to, że 2019 rok będzie bardzo ważnym rokiem dla firmy”, dodaje CEO. „Szczególnie cieszy nas instalacja na Graciosa, która pozwoliła wyspie osiągnąć 70% udział OZE w miksie energetycznym. Ten projekt jest wyraźnym znakiem, że możemy zredukować naszą zależność od brudnych paliw, w tym przypadku oleju napędowego, oraz poważnie zwiększyć poziom integracji OZE we współczesnej sieci energetycznej”.

Ukończenie projektu na Graciosa wymagało cierpliwego inwestora oraz kolektywnego wysiłku dużego zespołu utalentowanych inżynierów z całego świata”, mówi Dom Hughes, kierownik projektu na wyspie. Leclanche dostarczał magazynów energii, firma Greensmith Energy pozostałe systemy energetyczne, a za koordynowanie prac odpowiedzialna była firma Tractebel.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.