Szwajcarskie ogniwa PV instalowane w magazynach na całym świecie

Szwajcarska firma Leclanche zainstalowała na całym świecie magazyny energii elektrycznej o łącznej pojemności 100 MWh, między innymi sprzężony z instalacją PV magazyn dla politechniki w Lozannie (EPFL) i Romande Energy, magazyn dla lokalnej mikrosieci na Graciosa w Portugalii oraz magazyn energii elektrycznej w Ontario w Kanadzie.

Firma instaluje także urządzenia do poprawy stabilności częstotliwości w sieci energetycznej. Tego rodzaju systemy znajdują się w Kanadzie, Niemczech, Holandii i Stanach Zjednoczonych. „Wchodząc w 2019 rok, cieszymy się, mogąc świętować ten krok milowy, który pokazuje naszym partnerom, pracownikom i udziałowcom ogrom możliwości stojących przed firmą”, mówi Anil Srivastava, CEO Leclanche.

Wzrost zapotrzebowania na stacjonarne magazyny Leclanche wynika z potrzeby przyspieszenia integracji OZE w naszej sieci energetycznej oraz coraz większej liczby pojazdów elektrycznych na drogach. Sprawia to, że 2019 rok będzie bardzo ważnym rokiem dla firmy”, dodaje CEO. „Szczególnie cieszy nas instalacja na Graciosa, która pozwoliła wyspie osiągnąć 70% udział OZE w miksie energetycznym. Ten projekt jest wyraźnym znakiem, że możemy zredukować naszą zależność od brudnych paliw, w tym przypadku oleju napędowego, oraz poważnie zwiększyć poziom integracji OZE we współczesnej sieci energetycznej”.

Ukończenie projektu na Graciosa wymagało cierpliwego inwestora oraz kolektywnego wysiłku dużego zespołu utalentowanych inżynierów z całego świata”, mówi Dom Hughes, kierownik projektu na wyspie. Leclanche dostarczał magazynów energii, firma Greensmith Energy pozostałe systemy energetyczne, a za koordynowanie prac odpowiedzialna była firma Tractebel.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.