Wiadomości OZE Talerze z otrębów stają się hitem 03 kwietnia 2018 Wiadomości OZE Talerze z otrębów stają się hitem 03 kwietnia 2018 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. W dzisiejszych czasach środowisko naturalne boryka się z wieloma problemami, a jednym z nich jest jego zanieczyszczenie. Przyczyniają się do tego przede wszystkim ludzie, którzy np. nie segregują odpadów. Do poprawy sytuacji konieczna jest edukacja najmłodszych oraz stopniowe wycofywanie jednorazowych opakowań z tworzysz sztucznych. Eliminacja negatywnie oddziaływujących na przyrodę rzeczy nie jest jednak idealnym rozwiązaniem, ponieważ gospodarka nie znosi próżni. Dlatego też wielu kreatywnych przedsiębiorców dąży do ich zastąpienia proekologicznymi wariantami. Reklama Ekologiczne talerze z otrębów Jerzy Wysocki z Zambrowa to idealny przykład na to, że kreatywność otwiera wiele dróg w biznesie. Przed długi czas swojego życia był młynarzem. Produktem ubocznym podczas produkcji mąki są bezużyteczne otręby, które pan Wysocki postanowił wykorzystać. Stworzył z nich talerze, które mogą stać się powszechne w wielu restauracjach na świecie. Tak też powstała firma Bioterm, której produkty z dnia na dzień stają się coraz bardziej znane. Ich główną zaletą jest nie tylko to, że są w stanie rozłożyć się w niecały miesiąc. Są przede wszystkim jadalne i bardzo zdrowe dla naszego organizmu. Dzięki tym talerzom środowisko byłoby zanieczyszczane mniejszą ilością plastikowych odpadów, a sam klient paradoksalnie zyskałby dodatkowy posiłek. Same naczynia mogą być wykorzystywane do podawania posiłków oraz podgrzewania. Nie ma problemu z użyciem ich do podgrzania posiłku w kuchenkach mikrofalowych oraz piekarnikach. W ofercie firmy pana Jerzego znajdują się również sztućce. To proekologiczne rozwiązanie może zyskać uznanie nie tylko w Polsce, ale również na zachodzie Europy. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.