Tameh Polska z ważną inwestycją

Tameh Polska jest spółką, która składa się z trzech elektrociepłowni. Jedna z nich znajduje się w Dąbrowie Górniczej, gdzie właśnie podjęto się ważnej dla środowiska inwestycji – rozpoczęto budowę instalacji służącej do odsiarczania oraz odazotowania spalin. Wszystko po to, by skutecznie ograniczyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Szacuje się, że po zakończeniu prac możliwa będzie redukcja emisji gazów cieplarnianych nawet o 86%. Jak do tej pory, w ciągu roku do atmosfery trafiało ich aż do 500 ton, co znacznie przekraczało unijne normy. Ta krytyczna sytuacja zmusiła spółkę Tameh do realizacji tej ważnej inwestycji, która powinna zakończyć się jeszcze przed końcem roku. Koszt całego przedsięwzięcia to około 215 milionów złotych. Władze Dąbrowej Górniczej zadeklarowały pomoc spółce Tameh Polska w załatwieniu formalności.

Cieszę się, że dzięki bliskiej współpracy pomiędzy zakładem i miastem możemy czuć się współodpowiedzialni za ten projekt. Deklaruję, że dołożymy wszelkich starań, aby zakończył się pełnym sukcesem, co niewątpliwie przełoży się na jakość powietrza i stan środowiska w Dąbrowie Górniczej”, napisał na swoim facebookowym profilu Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowej Górniczej.