Mieszkańcy Małopolski do 2023 muszą wymienić stare piece

Mieszkańcy Małopolski do 2023 roku musicie wymienić stare, nieefektywne piece na nowe ekologiczne. Wymusza to ustawa o nowych standardach ogrzewania i zakazie spalania paliw złej jakości. Nie czekajcie i zróbcie to z naszym Konsultantami Świata OZE, którzy za darmo udzielają informacji.

Konsultanci Świata OZE za darmo udzielą Wam wszystkich potrzebnych informacji. Pomogą pozyskać źródło finansowania i wypełnić odpowiednie dokumenty. Więc jeśli macie stare kotły, zadzwońcie do nas i dowiedzcie się, jak wymienić je na nowe i ekologiczne. Numer kontaktowy do naszego Biura Obsługi: +48 123 122 806.

Konieczność wymiany starych pieców wprowadziła ustawa z 2017 roku dla województwa małopolskiego. Zgodnie z nią w Małopolsce mają zniknąć stare kotły i wprowadzony zostanie zakaz palenia złej jakości paliwem, np. odpadami węglowymi, wilgotnym drewnem i biomasą. To dym z nich powoduje zjawisko smogu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia.

Wymiana kotłów będzie monitorowana przez upoważnionych pracowników gmin, policję, straż miejską i inne organy zajmujące się ochroną środowiska. Osoby, które będą palić paliwem złej jakości i nie wymienią starego pieca, będą karane mandatem do 500 zł lub grzywną do 5 000 zł.

Nie czekajcie! Wymieńcie piec z Konsultantami Świata OZE.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy – 17.11.

Dziś według Polskiego Indeksu jakości powietrza w większości miast jest dobrze (PM10 – 21-60, PM2.5 -13-36), ale czy naprawdę tak jest? Wystarczy spojrzeć jakie są dopuszczalne poziomy stężeń dla pyłów zalecane przez Światową Organizacji Zdrowia by stwierdzić, że nasz krajowy indeks jest bardzo liberalny.

Codzienny raport smogowy – 18.11.

Dziś w większości Polskich miast jest źle, pyły zawisły w powietrzu. Co to oznacza dla zdrowia? Cząsteczki o średnicy 10 mikrometrów (ok. jednej piątej grubości ludzkiego włosa) mogą docierać do górnych dróg oddechowych, a poniżej 2,5 mikrometra (PM 2,5), które mają 1/30 średniej szerokości ludzkiego włosa, przez swoje niewielkie rozmiary mogą wnikać głęboko do płuc, a nawet do krwiobiegu.