Mieszkańcy Małopolski do 2023 muszą wymienić stare piece

Mieszkańcy Małopolski do 2023 roku musicie wymienić stare, nieefektywne piece na nowe ekologiczne. Wymusza to ustawa o nowych standardach ogrzewania i zakazie spalania paliw złej jakości. Nie czekajcie i zróbcie to z naszym Konsultantami Świata OZE, którzy za darmo udzielają informacji.

Konsultanci Świata OZE za darmo udzielą Wam wszystkich potrzebnych informacji. Pomogą pozyskać źródło finansowania i wypełnić odpowiednie dokumenty. Więc jeśli macie stare kotły, zadzwońcie do nas i dowiedzcie się, jak wymienić je na nowe i ekologiczne. Numer kontaktowy do naszego Biura Obsługi: +48 123 122 806.

Konieczność wymiany starych pieców wprowadziła ustawa z 2017 roku dla województwa małopolskiego. Zgodnie z nią w Małopolsce mają zniknąć stare kotły i wprowadzony zostanie zakaz palenia złej jakości paliwem, np. odpadami węglowymi, wilgotnym drewnem i biomasą. To dym z nich powoduje zjawisko smogu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia.

Wymiana kotłów będzie monitorowana przez upoważnionych pracowników gmin, policję, straż miejską i inne organy zajmujące się ochroną środowiska. Osoby, które będą palić paliwem złej jakości i nie wymienią starego pieca, będą karane mandatem do 500 zł lub grzywną do 5 000 zł.

Nie czekajcie! Wymieńcie piec z Konsultantami Świata OZE.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Płoną lasy Amazonii, Rosji i Hiszpanii. To efekt ludzkich działań i suszy

Płonący las deszczowy Amazonii można zaobserwować z kosmosu, rosyjskich torfowisk może się nie dać ugasić, a ogień na Gran Canarii strawił już ponad 10 tys. hektarów obszaru zalesionego oraz łąk. Bilans jest tragiczny. Obserwatorzy wskazują, że w porównaniu z tą samą porą rok temu nastąpił wzrost liczby pożarów o 84%.