Targi ESE: zwrot ku magazynowaniu energii

Dojrzałość technologiczna i komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań – tak w skrócie można określić czynniki wpływające na to, że przemysł patrzy na magazynowanie energii coraz bardziej przychylnym okiem. Targi Energy Storage Europe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Ponad 90% gości i wystawców uczestniczących w tegorocznych targach światowej branży magazynowania energii w Düsseldorfie było zadowolonych z tego wydarzenia. Podczas tegorocznej – ósmej już edycji międzynarodowych targów Energy Storage Europe nawiązana została współpraca z kilkoma wydarzeniami branżowymi wiodącymi na świecie. To między innymi targi boot Düsseldorf, ProWein, a także EuroShop – impreza skupiona na potrzebach inwestycyjnych handlu

Fotowoltaika od Columbus Energy

Targom towarzyszyła konferencja, podczas której Niemiecki Związek Magazynów Energii (BVES Bundesverband Energiespeicher e.V.) zaprezentował najnowsze dane dotyczące niemieckiego rynku magazynowania energii. Zgodnie z nimi, przychody ze sprzedaży wzrosły o 9% i sięgnęły wartości 5 mld euro. O 9% wzrosła też liczba osób zatrudnionych w tej branży. To już ponad 12 tys. pracowników.

Magazyny energii są kluczowe dla sukcesu transformacji energetycznej. Znacznie przyczyniają się do uelastycznienia i integracji wzrastającego udziału odnawialnych źródeł energii oraz przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw – powiedział minister ds. gospodarki i energii Nadrenii Północnej-Westfalii, prof. dr Andreas Pinkwart.

Magazyny energii torują drogę do osiągnięcia sukcesu w kilku obszarach. Jako część World of Energy Storage, Energy Storage Europe jest punktem integrującym branżę, bez trudu łączącym tendencje regionalne, jak również światowe – zaznaczył Urban Windelen, prezes zarządu Niemieckiego Związku Magazynów Energii.

Tegoroczną edycję targów ESE odwiedziło około 4 tys. ekspertów z 60 krajów. Swoją ofertę przedstawiło 160 wystawców. W imprezie po raz trzeci uczestniczyła też polska delegacja. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 10-12 marca 2020 roku, również w Düsseldorfie

źródło: biznesalert.pl