Targi ESE: zwrot ku magazynowaniu energii

Dojrzałość technologiczna i komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań – tak w skrócie można określić czynniki wpływające na to, że przemysł patrzy na magazynowanie energii coraz bardziej przychylnym okiem. Targi Energy Storage Europe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Ponad 90% gości i wystawców uczestniczących w tegorocznych targach światowej branży magazynowania energii w Düsseldorfie było zadowolonych z tego wydarzenia. Podczas tegorocznej – ósmej już edycji międzynarodowych targów Energy Storage Europe nawiązana została współpraca z kilkoma wydarzeniami branżowymi wiodącymi na świecie. To między innymi targi boot Düsseldorf, ProWein, a także EuroShop – impreza skupiona na potrzebach inwestycyjnych handlu

Targom towarzyszyła konferencja, podczas której Niemiecki Związek Magazynów Energii (BVES Bundesverband Energiespeicher e.V.) zaprezentował najnowsze dane dotyczące niemieckiego rynku magazynowania energii. Zgodnie z nimi, przychody ze sprzedaży wzrosły o 9% i sięgnęły wartości 5 mld euro. O 9% wzrosła też liczba osób zatrudnionych w tej branży. To już ponad 12 tys. pracowników.

Magazyny energii są kluczowe dla sukcesu transformacji energetycznej. Znacznie przyczyniają się do uelastycznienia i integracji wzrastającego udziału odnawialnych źródeł energii oraz przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw – powiedział minister ds. gospodarki i energii Nadrenii Północnej-Westfalii, prof. dr Andreas Pinkwart.

Magazyny energii torują drogę do osiągnięcia sukcesu w kilku obszarach. Jako część World of Energy Storage, Energy Storage Europe jest punktem integrującym branżę, bez trudu łączącym tendencje regionalne, jak również światowe – zaznaczył Urban Windelen, prezes zarządu Niemieckiego Związku Magazynów Energii.

Tegoroczną edycję targów ESE odwiedziło około 4 tys. ekspertów z 60 krajów. Swoją ofertę przedstawiło 160 wystawców. W imprezie po raz trzeci uczestniczyła też polska delegacja. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 10-12 marca 2020 roku, również w Düsseldorfie

źródło: biznesalert.pl

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: