Gdańsk znów gospodarzem szczytu energetycznego

Drugi tydzień kwietnia upłynie w Gdańsku pod znakiem dyskusji o problemach związanych z energetyką w gospodarce i znaczeniem gospodarki w energetyce. Przed nami siódma edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2019, która odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2019 r. w Europejskim Centrum Solidarności.

Na forum szczytu spotkają się  przedstawiciele kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, a także politycy, ekonomiści oraz przedstawiciele świata biznesu i nauki. Uczestnicy szczytu pochylą się w szczególności nad reorganizacją polskiego rynku energii w kontekście aktualnej sytuacji gospodarczej i politycznej kraju. Pierwszy dzień wydarzenia zwieńczy gala, podczas której wręczone zostaną statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki 2019”. Szczytowi towarzyszyć będzie też „Laboratorium Innowacyjności”. Jego uczestnicy przedstawią prezentacje dotyczące innowacji technologicznych w przemyśle.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Udział w wydarzeniu zapowiedział między innymi minister energii Krzysztof Tchórzewski, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński czy ambasadorzy Królestwa Danii, Królestwa Norwegii oraz Republiki Finlandii. Podczas dyskusji panelowych poruszone zostaną ponadto tematy związane z morską energetyką wiatrową, drogą polskiej gospodarki do niskoemisyjności czy regulacjach związanych z działaniem programu „Czyste Powietrze”.