Greenpeace odpowiada na zatrzymania Straży Granicznej

W poniedziałek działacze Greenpeace zablokowali wpływ do gdańskiego portu statku z załadowanym węglem z Mozambiku. Następnego dnia Straż Graniczna zatrzymała dwie osoby uczestniczące w tym incydencie. Dzisiaj aktywiści rozwiesili na portowych żurawiach baner z hasłem “Polska bez węgla”.

Codzienny raport smogowy – 5.09.

W czwartek jakość powietrza w Polsce w normie. Korzystajcie z pogody i promieni słońca, bo na weekend synoptycy przewidują deszcz. To w gruncie rzeczy dobrze, bo mamy problemy z gospodarką wodną. Na całe szczęście pojawiają się inicjatywy, które chcą to zmienić. Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, postanowił założyć gruntowe ogrody deszczowe, które mogą pobierać nawet 40% więcej wody niż zwykła trawa i pomagają np. zapobiegać lokalnym podtopieniom i zalaniom w wyniku intensywnych opadów.

W Gdańsku powstała zielona strefa rekreacyjna

W gdańskiej Ołowiance zbudowano czasowy ogród typu pop-up usytuowany na powierzchni 400 m2. To miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców oraz turystów – można spacerować wśród podwyższonych rabat. Pomysł budowy takiego obiektu narodził się w Biurze Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta Urzędu Miejskiego.

Gdańsk znów gospodarzem szczytu energetycznego

Drugi tydzień kwietnia upłynie w Gdańsku pod znakiem dyskusji o problemach związanych z energetyką w gospodarce i znaczeniem gospodarki w energetyce. Przed nami siódma edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2019, która odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2019 r. w Europejskim Centrum Solidarności.