W Gdańsku powstała zielona strefa rekreacyjna

W gdańskiej Ołowiance zbudowano czasowy ogród typu pop-up usytuowany na powierzchni 400 m2. To miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców oraz turystów – można spacerować wśród podwyższonych rabat. Pomysł budowy takiego obiektu narodził się w Biurze Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta Urzędu Miejskiego.

Gdańsk znów gospodarzem szczytu energetycznego

Drugi tydzień kwietnia upłynie w Gdańsku pod znakiem dyskusji o problemach związanych z energetyką w gospodarce i znaczeniem gospodarki w energetyce. Przed nami siódma edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2019, która odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2019 r. w Europejskim Centrum Solidarności.

Forum Energia w Gminie – identyfikuje potrzeby i prezentuje rozwiązania dla samorządów

Jak zrealizować cel zwiększenia efektywności energetycznej w inwestycjach komunalnych? Co jest istotą prac termomodernizacyjnych i jak je prawidłowo przeprowadzać? Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu energooszczędnych i efektywnych systemów? Jak realizować inwestycje komunalne i skąd brać na to pieniądze? Jak rozpisać wniosek o dofinansowanie inwestycji? Właśnie na ten temat prowadzona będzie dyskusja podczas XXIX Forum Energia w Gminie, które odbędzie się 4 października 2018 roku w Gdańsku.

Odbierz darmowy kwiat antysmogowy. Dołącz do walki o czyste powietrze

Pochłania zanieczyszczenie z powietrza i sprawia, że nasze mieszkania są wolne od trujących pyłów i gazów. Skrzydłokwiat to naturalny sojusznik w walce o czyste powietrze. Już w czwartek, 14 czerwca, od godziny 10:00, pod gdańskim kinem Krewetka na nowych właścicieli będzie czekać ponad pół tysiąca sadzonek tej niezwykłej rośliny. Antysmogowe kwiaty to prezent od Grupy Energa na finał akcji „Oddycham z energią”.

W Gdańsku powstaje kompleksowy zakład gospodarowania odpadami za 644 miliony złotych

W ciągu sześciu lat w Gdańsku powstanie zakład termicznego przekształcania odpadów komunalnych, którego moc przerobowa wyniesie 160 tysięcy ton rocznie. System zagospodarowania odpadów obejmie ponad milion mieszkańców Gdańska i okolicznych gmin. Inwestycję, która zakończy się w roku 2021, wsparł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacją ponad 353 milionów złotych z unijnego Funduszu Spójności.

W Gdańsku oraz Gdyni zostanie zamontowanych 19 czujników jakości powietrza

W Gdańsku i Gdyni inwestycję w stacje pomiarowe zaproponował LPP, czyli polski producent odzieży, odpowiedzialny za marki, takie jak House oraz Cropp. LPP zasponsoruje piętnaście czujników marki Airly wraz z dwuletnim abonamentem. Pozostałe cztery mierniki jakości powietrza zostaną dostarczone przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku i zamontowane zostaną na Dolnym Mieście.

Jeździsz samochodem elektrycznym? W Gdańsku zaparkujesz za darmo

Gdańsk to kolejne polskie miasto, która postanowiła ułatwić życie kierowcom samochodów elektrycznych, a jednocześnie zachęcić innych do kupna tego typu pojazdów. Miasto przyjęło bowiem uchwałę, która umożliwia bezpłatne parkowanie w każdej ze stref płatnego parkowania użytkownikom pojazdów elektrycznych i plug-in. By móc korzystać z tego udogodnienia, konieczne jest wyrobienie specjalnego identyfikatora w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni.