Tauron oferuje instalacje PV dla prosumentów

Koncern energetyczny TAURON uruchomił w lipcu nową ofertę „TAURON Fotowoltaika”. Odbiorcami są klienci indywidualni, którzy wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby, a jej nadwyżkę oddają do sieci energetycznej, czyli prosumenci. Wszystkim przyszłym prosumentom TAURON oferuje  montaż paneli fotowoltaicznych.

Oferta przygotowana została w taki sposób, aby potencjalny prosument nie tylko mógł szybko oszacować koszty inwestycji PV, ale również otrzymał fachową pomoc w wyborze najlepszych dla niego rozwiązań.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Prezes zarządu TAURON Sprzedaż, Ireneusz Perkowski, informuje, że „założeniem związanym z przygotowaniem oferty „TAURON Fotowoltaika” było opracowanie takich mechanizmów, które zapewnią klientowi gwarancję bezpieczeństwa, optymalnie dobranych parametrów i wysokiej wydajności energetycznej systemu”. Dodaje on, że projekt elektryczny instalacji fotowoltaicznej będzie sprawdzony przez niezależną instytucję badawczą, którą jest Platforma Fotowoltaiki Politechniki Warszawskiej.

Oferta koncernu to usługa kompleksowa. Klient może liczyć na doradztwo, przygotowanie projektu oraz dostawę i montaż kompletnego systemu fotowoltaicznego, który składa się z paneli słonecznych, konstrukcji mocującej oraz niezbędnego osprzętu. TAURON współpracuje przy tym projekcie z firmami: Hymon Energy, Soleo PV oraz Solsum. Mają one ugruntowaną pozycję na rynku oraz bazują wyłącznie na podzespołach renomowanych producentów paneli fotowoltaicznych.

Na stronie koncernu dostępny jest formularz kontaktowy, po wypełnieniu którego możemy liczyć na kontakt autoryzowanego partnera z przygotowaną ofertą. Znajduje się tam również kalkulator korzyści z instalacji ogniw fotowoltaicznych. Pozwala on obliczyć m.in. okres zwrotu z inwestycji oraz całkowity zysk. Obliczenia dostosowane są do trzech wariantów dofinansowania: aktualnego, który obowiązuje do końca br. oraz dwóch wariantów, które wejdą w życie od pierwszego stycznia 2016 r. wraz z nową ustawą o odnawialnych źródłach energii. Strona internetowa zawiera także informacje o rodzajach oraz zasadach działania instalacji paneli fotowoltaicznych. Znajdują się tam również informacje odnośnie przyłączania mikroinstalacji do sieci energetycznej oraz potrzebne dokumenty.

Klienci, którzy zdecydują się na wybór tej oferty, otrzymają wsparcie w przyłączeniu mikroinstalacji do sieci energetycznej, gwarancję jakości i rzetelności TAURONA oraz zapewnienie odkupu nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej.