Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

TAURON wybuduje farmę wiatrową w województwie łódzkim

farma wiatrowa

TAURON wybuduje farmę wiatrową w województwie łódzkim

TAURON rozpoczął budowę farmy wiatrowej o mocy 30 MW w województwie łódzkim. Prace mają potrwać do lata 2022 roku. Projekt Piotrków został zakupiony przez TAURON w grudniu ubiegłego roku, poprzez nabycie spółki WIND T1.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Energia dla tysięcy gospodarstw domowych

Elektrownia wiatrowa powstanie na terenach gmin Wolbórz i Moszczenica, w powiecie piotrkowskim. W jej skład wejdzie 15 turbin wiatrowych, każda o mocy 2 MW. Roczna produkcja farmy wyniesie 90 GWh. Jak zapewnia TAURON, taka ilość energii odpowiada zapotrzebowaniu 35 tys. gospodarstw domowych. 

– Ta inwestycja to nowe otwarcie Zielonego Zwrotu TAURONA. Nasza organizacja zbuduje w tym miejscu farmę wiatrową od zera. Inwestycja ta nie jest więc efektem akwizycji. Tak realizowane inwestycje w OZE to już nie tylko konieczność biznesowa, ale i odpowiedź na oczekiwania naszych klientów i otoczenia, w którym funkcjonujemy – powiedział Wojciech Ignacok, prezes TAURON Polska Energia. 

Wiatrowe projekty TAURONA

W 2019 roku TAURON podwoił moce wiatrowe poprzez akwizycję 5 farm wiatrowych w północnej Polsce. Firma aktualnie dysponuje 9 farmami, w których energię elektryczną wytwarzają 182 turbiny wiatrowe o łącznej mocy 380,75 MW. TAURON zamierza także realizować inwestycje typu offshore na Morzu Bałtyckim. 

– Konsekwentnie realizujemy założenia Zielonego Zwrotu TAURONA. Przekazujemy do eksploatacji nowe farmy fotowoltaiczne, przyłączamy do sieci elektroenergetycznej dziesiątki tysięcy prosumenckich instalacji fotowoltaicznych, a także rozwijamy energetykę wiatrowąskomentował Wojciech Ignacok. 

Źródło: tauron.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.