TELE-FONIKA Kable przejmuje JDR Cable Systems

TELE-FONIKA Kable przejmuje JDR Cable Systems

Polska spółka kablowa TELE-FONIKA Kable podjęła decyzję o przejęciu brytyjskiego JDR Cable Systems Ltd, który zajmuje się produkcją podmorskich kabli magistralowych oraz zasilających.

Przejęcie stworzy mocne podstawy do tego, by JDR umocnił swą pozycję na rynku kabli podmorskich oraz magistralowych. Transakcja dowodzi też, że liderom spółki udało się wykreować dużą wartość dzięki inwestycjom w technologie podmorskie, usługi, zakłady produkcyjne oraz kompetencje załogi. Przejęcie otworzy nowy rozdział w rozwoju firmy – powiedział David Currie, Prezes Zarządu JDR.

Nasze inwestycje w zakłady produkcyjne JDR zmieniły firmę, przyniosły potrojenie przychodów i pozwoliły spółce stać się czołowym dostawcą dla klientów z sektora ropy naftowej i gazu oraz energetyki odnawialnej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pozyskaliśmy strategicznego inwestora na nowym etapie rozwoju biznesu – dodał Jonathan Guest, Partner w Vision Capital, większościowym udziałowcu JDR.

Udziały zostały odkupione od głównego właściciela spółki Vision Capital. Wysokości transakcji nie ujawniono. Natomiast zakończenie transakcji z zastrzeżeniem uzyskania zgody regulatora planowane jest na trzeci kwartał 2017 roku.

Obydwie spółki już od dość dawna współpracują ze sobą. Zdaniem prezesa JDR Davida Currie wspomniane przejęcie tworzy dla firmy silną platformę do wzmocnienia jej pozycji na rynku kabli podmorskich.

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym miesiącu JDR wygrało przetarg na dostawcę kabli dla realizowanego w Portugalii projektu 25 MW morskiej farmy wiatrowej.

JDR to dostawca światowej klasy rozwiązań podmorskich dla sektora ropy naftowej i gazu oraz energetyki odnawialnej. Od 20 lat z sukcesem rozwija się dzięki wiedzy technologicznej i wiarygodności. Każdy rynek, klient i projekt firma JDR traktuje z tym samym zaangażowaniem, zapewniając najwyższą jakość oraz poziom obsługi i wsparcia. Inżynierowie i inni pracownicy JDR dokładają wszelkich starań, by dostarczać produkty i usługi odpowiedniej jakości na każdym etapie współpracy z klientem: przy projektowaniu, produkcji, dostawie, instalacji i serwisie utrzymaniowym. JDR jest godnym zaufania dostawcą sprawdzonych rozwiązań, dzięki wykwalifikowanym inżynierom i zespołom zarządzającym projektami. Działający 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu serwis dla klientów JDR jest w stanie sprostać nawet najbardziej skomplikowanym wymaganiom.

TELE-FONIKA Kable (TFKable) to jeden z liderów na globalnym rynku przewodów i systemów kablowych, posiadający zakłady produkcyjne w Europie i sieć dystrybucji w wielu krajach. Grupa TFKable, która ma siedzibę w Polsce, składa się z 5 spółek handlowych, 6 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Europie oraz Zakładu Recyklingu Odpadów Kablowych w Polsce. TFKable posiada w asortymencie 25 tys. typów przewodów i kabli, które znajdują odbiorców w 80 krajach świata. Stabilna strategia rozwoju oparta na pełnej dywersyfikacji rynków zbytu, pozwoliła na ugruntowanie pozycji spółki w światowej czołówce branży kablowej, co daje znaczące możliwości rozwoju.

Więcej w informacji prasowej TF Kable: TELE-FONIKA Kable przejmie firmę JDR

Źródła: Telefonika Kable, RenewablesNow,

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.