Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Teleskop Webba zasilany panelami słonecznymi przemierza kosmos. Pokaże granice świata

Teleskop Webba zasilany panelami słonecznymi przemierza kosmos. Pokaże granice świata

25 grudnia 2021 roku największy i najpotężniejszy dotychczas stworzony przez człowieka teleskop został wyniesiony w kosmos. Dzięki zasilaniu panelami słonecznymi zbada początki świata i pierwszych gwiazd, formowanie galaktyk i zmieni sposób, w jaki postrzegamy kosmos.

BANER MOBILEB1
Reklama

Teleskop Webba zasilany panelami słonecznymi przemierza kosmos

20-metrowa matryca słoneczna Teleskopu Kosmicznego Jamesa Webba, zapewni całą moc, jakiej potrzebuje urządzenie. Wszystko dzięki zamianie światła słonecznego na energię elektryczną. 

NASA poinformowała, że panele słoneczne zostały pomyślnie rozwinięte w kosmosie, niedługo po starcie teleskopu. Teleskop Webba to najpotężniejsze i zarazem największe stworzone przez człowieka urządzenie tego typu, dlatego panele musiały zostać wyniesione w kosmos złożone jak origami, a następnie rozwinięte niczym akordeon. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Zobacz, jak teleskop pozyskuje energię ze słońca:

Wytwarzana przez panele moc pomoże obsługiwać podsystemy napędowe i komunikacyjne teleskopu, a także jego instrumenty badawcze. Zwierciadło główne teleskopu składa się z 18 sześciokątnych luster, wykonanych z berylu pokrytego złotem. Koszt produkcji i wyniesienia urządzenia w kosmos wyniósł ponad 10 miliardów dolarów.

Zobacz film, jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym przełomowym urządzeniu:

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o wykorzystaniu fotowoltaiki w przestrzeni kosmicznej, zobacz artykuł:

źródło: nasa.gov

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.