Piękny, ekologiczny dom w Utah

Budynek zaprojektowany został tak, aby „celebrować piękne światło i surowe piękno stanu Utah”, jak mówią architekci z Sparano+Mooney Architecture z Salt Lake City, odpowiedzialni za projekt domu, nagrodzonego złotym certyfikatem LEED.

Opuszczona remiza w Nowym Jorku przerobiona na artystyczne miejsce spotkań z złotym certyfikatem LEED

Opuszczona remiza strażacka w Harlemie w Nowym Jorku została zamieniona w dom dla Karaibskiego Centrum Kultury Instytutu Diaspory Afrykańskiej (CCCADI). Projekt modernizacji opracowany został przez Grupę CSA – zrzeszenie architektów i inżynierów. Współpracowano z agencją nieruchomości Denham Wolf, która zajmuje się działaniem non-profit na rzecz organizacji kulturalnych.

Opuszczony magazyn w Nowym Jorku zamieniony w mieszkania ze złotym certyfikatem LEED

W betonowej dżungli Nowego Jorku powstał nowy, nasycony zielenią apartamentowiec. Zaprojektowany przez COOKFOX Architects budynek przy Charles Street 150 to przerobiony stary magazyn, który znajdował się tutaj nad rzeką Hudson. Jego modernizacja zaprojektowana została tak, aby z jednej strony wtopił się w miejską tkankę, a z drugiej wywierał niewielką presję środowiskową, co zostało nagrodzone złotym certyfikatem LEED.

Trzy nowe wieżowce z certyfikatami LEED powstaną w Tel Awiwie

W stolicy Izraela, Tel Awiwie mają powstać trzy nowe wieżowce pod nazwą Landmark TLV. Budynki te będą funkcjonować częściowo jako mieszkania, a częściowo jako strefa biurowa i rozrywkowa. Zostały zaprojektowane przez firmę Yashar Architects tak, by dawać mieszkańcom i użytkownikom komfort, ale także spełniać wyśrubowane normy środowiskowe.