Prace nad zmianami w ustawie Prawo ochrony środowiska

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii poinformowało, że komisje ds. gospodarki i rozwoju oraz ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa rozpoczęły prace nad zmianami w ustawie o prawie ochrony środowiska. Nowelizacja  wprowadza m.in. uprawnienia kontrolne dla inspekcji handlowej, która zyska możliwość przeprowadzenia badań zgodności kotłów na paliwa stałe ze standardami emisyjnymi.

Wiemy, dlaczego zwiędła palma w Warszawie

Jedyna i charakterystyczna palma, która “rośnie” na rondzie de Gaulle’a w Warszawie straciła swe zielone liście. To wynik akcji Centrum UNEP/GRID we współpracy z Joanną Rajkowską, Agencją Syrena Communications i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Sztucznej palmie daktylowej zmieniono zielone liście na naturalnie zwiędłe sprowadzone z Francji.

Organizmy ryb są pełne rtęci

Gwałtowny rozwój rolnictwa i technologii sprawił, że właśnie w tych gałęziach gospodarki coraz częściej wykorzystywane są silne preparaty chemiczne. Pestycydy i środki ochrony roślin przenikają do gleby i wód gruntowych, by w końcu trafić do mórz i oceanów. Szkodliwe pierwiastki stopniowo wchłaniane są przez organizmy zasiedlające zbiorniki wodne. Jeśli na terenie takich akwenów znajdują się łowiska, to pozyskane stamtąd skażone ryby trafiają wprost na stoły konsumentów.

Pracowite mrówki

Na pewno znasz te małe owady. Można je spotkać w ogromnych ilościach w lesie, a czasami też w miastach. Są bardzo pracowite i Ziemia, korzysta z ich wspaniałej pracy. Czy wiesz,…

Co to jest ekologia?

Może się nam kojarzyć z walką o czyste powietrze i lasy. Jednak ekologia to dużo więcej. Ty też możesz zostać małym ekologiem.