Nie segregujesz śmieci? Będą kontrole i kary

Od 6 września obowiązują przepisy, które mówią o tym, że segregowanie śmieci to nasz obowiązek. Wszyscy, którzy go nie spełnią, muszą liczyć się z karami nakładanymi przez gminy w postaci podniesienia stawki za wywóz śmieci. Kontrole mają przeprowadzać firmy zajmujące się odbieraniem odpadów.

W Krakowie powstał pierwszy butelkomat dla butelek plastikowych

Problem z segregacją śmieci jest o tyle poważny, że próby jego rozwiązania najczęściej wiążą się bezpośrednio z większymi kosztami dla mieszkańców. A gdyby tak – wzorem wielu innych krajów – na śmieciach dało się zarabiać, nawet symbolicznie? Taka koncepcja realizowana jest  Krakowie. Dzisiaj (17 kwietnia) w Urzędzie Miasta ma pojawić się butelkomat na butelki plastikowe.

W Polsce nie segreguje się śmieci?

Burmistrz Paczkowa – Artur Rolka zlecił niedawno kontrolę segregacji odpadów w miejscowościach wchodzących w skład gminy. Okazało się, że mieszkańcy pomimo deklaracji (i płacenia) w większości przypadków nie segregują śmieci lub robią to niewłaściwie. Niestety to tylko jeden z przykładów, takich sytuacji w Polsce jest dużo więcej.

W Łodzi do segregowania śmieci zachęcają memy z arcydziełami malarstwa

Wiele instytucji oraz organizacji prześciga się w pomysłach na zachęcenie obywateli do właściwego segregowania odpadów. W działania promocyjne mające na celu upowszechnianie proekologicznych postaw włączyło się niedawno miasto Łódź. Skierowało do swoich mieszkańców kampanię reklamową, w której do recyklingu zachęcają memy z postaciami z obrazów zaliczanych do arcydzieł malarstwa.

Segregacja śmieci

Bądź bohaterem środowiska – dowiedz się, jak prawidłowo dzielić śmieci i dlaczego to takie ważne. Segregowanie śmieci jest bardzo ważne, bo wiele z nich może być wykorzystane powtórnie. Nazywamy to…