Termomodernizacja w Lasach Państwowych

Lasy Państwowe zainwestowały fundusze w termomodernizację swoich budynków. Wśród nich znajdują się m.in. lokale biurowe oraz mieszkania służbowe. W planach jest również projekt związany z elektromobilnością – zakupem samochodów elektrycznych i stacji ładowania.

Termomodernizacja wszystkich budynków Lasów Państwowych (LP) zapoczątkowana została 4 listopada 2016 jako projekt rozwojowy pod nazwą „Termomodernizacja budynków PGL LP (łącznie z zastosowaniem OZE w budynkach)”. Jej założenia zatwierdził Dyrektor Generalny LP i uruchomił finansowanie ze środków funduszu leśnego. Całość powinna zostać wykonana do 2021 roku.

Projekt skierowany jest do jednostek organizacyjnych LP i obejmuje różne budynki – od mieszkalnych i biurowych, po techniczne i edukacyjne. Wszystko w celu zmniejszenia kosztów ich utrzymania i wydatków na energię oraz dla poprawy standardu obiektów. Nie bez znaczenia jest również obniżenie emisji gazów cieplarnianych, w szczególności dwutlenku węgla.

Na ten moment, jak mówi Anna Malinowska, przedstawicielka LP, już w 35 miejscach udało się założyć panele fotowoltaiczne oraz zainstalować pompy ciepła. W planach jest wykonanie aż 125 podobnych inwestycji i sięganie po różne rozwiązania – od odpowiedniego docieplenia budynków, przez czerpania energii ze słońca, po wykorzystywanie kotłów na biomasę.

Równolegle LP zaczęły projekt związany z elektromobilnością. W jego ramach zakupione zostaną nowe samochody elektryczne wraz z potrzebną infrastrukturą. W ostatnim kwartale 2018 roku powinny pojawić się odpowiednie stacje ładowania, które będą bezpłatne i ogólnodostępne dla wszystkich.

    1 komentarz

    1. Bardzo się cieszę, gdy słyszę, że Państwo nasze inwestuje w termomodernizację. Jest to ważna sprawa nie tylko dla osób, które przebywają w danym budynku, ale również osób, które w danym mieście żyją. Dzięki inwestycji w docieplanie budynków, środowisko w którym żyjemy jest zdecydowanie zdrowsze. Panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, izolacja natryskowa TC-417 z wełny szklanej oraz metoda wdmuchiwania izolacji. To jest to w jaki sposób się dziś wykonuje termomodernizację.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Elektromobilność nie dla hybryd?

Następny artykuł

Bezprzewodowo ładowane baterie AA

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,
%d bloggers like this: