Tesco zredukowało emisję CO2 o 13%

Handlowy gigant Tesco przedstawił swój roczny raport 2017/2018, w którym pochwalił się m.in. sukcesem w postaci obniżenia emisji dwutlenku węgla o 13% z pomocą odnawialnych źródeł energii oraz działań na rzecz efektywności energetycznej.

Firma podkreśla, że głównym aspektem redukcji emisji jest postawienie na energię pochodzącą z sektora OZE. Poziom redukcji CO2 na metr kwadratowy powierzchni handlowych i dystrybucyjnych wynosi 6% w skali roku. W 2017/2018 roku Tesco wyprodukował tylko 3,42 milionów ton dwutlenku węgla w porównaniu do 3,89 milionów ton w okresie 2016/2017.

„Musimy współpracować ze sobą w społeczeństwie, aby zbudować prawdziwie zrównoważoną przyszłość oraz biznes wspierający globalne wysiłki na rzecz budowy tej przyszłości, w tym osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ i Paryskiego Porozumienia Klimatycznego”, powiedziała Lindsey Pownall, przewodnicząca Komitetu ds. Odpowiedzialności Korporacyjnej Tesco.

W 2017 roku firma wyznaczyła swoje ambitne cele zgodne z Porozumieniem Paryskim. Tesco planuje zredukować emisję dwutlenku węgla o 35% do 2020 roku, 60% do 2025 roku i 100% do 2050 roku.

Ponadto Tesco zobowiązało się również do 65% udziału energii ze źródeł odnawialnych już w 2020 roku. W 2030 roku gigant będzie w 100% polegał na OZE.

Raport pokazuje również duży wzrost sprzedaży Tesco, która przyniosła 51 miliardów funtów w ubiegłym roku z ponad 6800 sklepów na całym świecie.

Źródła: Tesco, The Energy Post, Climate Action Programme

Foto: Flickr

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.