Tesla Model 3 wkrótce na polskich drogach

Na przełomie stycznia i lutego tego roku w Polsce pojawi się Tesla Model 3. Wyposażona w osiem kamer po raz pierwszy umożliwi jej właścicielowi poruszanie się autonomicznym autem po autostradzie. Jakie będą ceny Modelu 3?

Model 3 Tesli po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Warsaw Motor Show 2018 w listopadzie ubiegłego roku. Już wtedy było wiadomo, że na europejskie drogi trafi ona na początku 2019 roku – najpierw do Niemiec, Szwajcarii i Norwegii. Okazuje się jednak, że Polska nie zostanie specjalnie w tyle.

Tesla Model 3 w najtańszej wersji Mind Range, o zasięgu 418 km, baterii 62/63 kWh i napędzie na tylne koła, będzie kosztowała od 35 tys. euro (z możliwością wzięcia jej w leasingu). Oczywiście, droższe będą wersje o wydłużonym zasięgu i mocniejszej baterii, np. Model 3 Long (zasięg 499 km, bateria 75 kWh) czy wersja Performance (zasięg do 530 km, ten sam zestaw akumulatorów).

Kiedy realnie na polskich drogach pojawi się Model 3? Będziemy się temu bacznie przyglądać! Póki co w Polsce nie ma oficjalnego przedstawiciela Tesli, ale według oficjalnych danych pierwsze modele trafią do europejskich klientów na początku lutego tego roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

„Recycling na miarę”. Trzecia edycja konkursu rozstrzygnięta

12 prac, spośród zgłoszeń od 130 uczniów z 30 świętokrzyskich szkół podstawowych, zostało wyróżnionych w konkursie „Recycling na miarę”, którego organizatorem jest Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Tematem przewodnim była twórczość Stanisława Moniuszki.