Tesla Model 3 wkrótce na polskich drogach

Na przełomie stycznia i lutego tego roku w Polsce pojawi się Tesla Model 3. Wyposażona w osiem kamer po raz pierwszy umożliwi jej właścicielowi poruszanie się autonomicznym autem po autostradzie. Jakie będą ceny Modelu 3?

Model 3 Tesli po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Warsaw Motor Show 2018 w listopadzie ubiegłego roku. Już wtedy było wiadomo, że na europejskie drogi trafi ona na początku 2019 roku – najpierw do Niemiec, Szwajcarii i Norwegii. Okazuje się jednak, że Polska nie zostanie specjalnie w tyle.

Tesla Model 3 w najtańszej wersji Mind Range, o zasięgu 418 km, baterii 62/63 kWh i napędzie na tylne koła, będzie kosztowała od 35 tys. euro (z możliwością wzięcia jej w leasingu). Oczywiście, droższe będą wersje o wydłużonym zasięgu i mocniejszej baterii, np. Model 3 Long (zasięg 499 km, bateria 75 kWh) czy wersja Performance (zasięg do 530 km, ten sam zestaw akumulatorów).

Kiedy realnie na polskich drogach pojawi się Model 3? Będziemy się temu bacznie przyglądać! Póki co w Polsce nie ma oficjalnego przedstawiciela Tesli, ale według oficjalnych danych pierwsze modele trafią do europejskich klientów na początku lutego tego roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Microsoft wprowadził 4-dniowy tydzień pracy. Efekt zaskoczy ekologów

Japoński oddział Microsoftu wprowadził testowo 4-dniowy tydzień pracy. Eksperyment nazywał się „Work Life Choice Challenge” i odbył się w sierpniu – pracownicy mieli dzień wolny w każdy piątek. W biurach prowadzone były videokonferencje, by oszczędzić czas na dojazd, a spotkania skrócono do 30 minut. Efektywność pracy osób zatrudnionych w Microsoft wzrosła o 40%. 

Ministerstwo Klimatu i Michał Kurtyka – nowość i świeżość, czy tłamszenie OZE?

Nowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego najwięcej zmian wprowadza w obrębie energetyki. Nie będzie już Ministerstwa Energii z Krzysztofem Tchórzewskim na czele. Resort podzielono – Jacek Sasin będzie odpowiedzialny za nadzór nad państwowymi spółkami górniczymi oraz energetyką. Drugą częścią będzie Ministerstwo Klimatu, a jego szefem zostanie Michał Kurtyka.