Tesla: Nowe Superchargery stworzone specjalnie dla miast

Firma Tesla jest prekursorem nie tylko samochodów napędzanych energią elektryczną, ale również infrastruktury ładującej, dzięki której możliwe jest pokonywanie kolejnych kilometrów pojazdami tego właśnie typu.

Ładowarki typu Supercharger stanowią jedne z największych plusów tej marki – nie dość, że rozmieszczono je w wielu państwach na całym świecie, to na dodatek potrafią naładować baterię do pełna w niespełna 75 minut. Choć wydaje się, że taki wynik to wspaniałe osiągnięcie, to firma Elona Muska nie pozwoliła sobie osiąść na laurach, bowiem właśnie zapowiedziała premierę nowego rodzaju Superchargera.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nowa ładowarka ma moc 72 kW i z racji jej zwiększonych osiągów sprawdzi się ona w sytuacjach, kiedy użytkownik będzie zmuszony do szybkiego naładowania swojej Tesli – dla przykładu podczas krótkich zakupów. Nowe urządzenia nazywane są także „miejskimi Superchargerami”, bowiem mają zostać zlokalizowane właśnie w centrach miast. Co ważne, opłaty za ich użytkowanie będą identyczne, jak za korzystanie ze standardowych Superchargerów, tak więc nie obciążą zbytnio portfelów użytkowników.