Tesla pozwana przez swoich klientów

Tesla jest marką, która ma fanów na całym świecie. Innowacyjne wizje Elona Muska powodują, że wokół firmy gromadzi się spora społeczność, która ją popularyzuje. Pomimo dużego grona zwolenników rzeczywistość firmowa nie jest zbyt idealna. Wiele mówi się o złych warunkach panujących w fabrykach samochodów, o których informacje co jakiś czas wypływają do mediów. Firma kilka razy była pozywana z różnych powodów. W ostatnim czasie uczyniła to grupa norweskich użytkowników modelu S, zarzucając Tesli kłamstwo w działaniach reklamowych.

Mowa o pozwie skierowanym do sądu wobec amerykańskiej Tesli przez grupę prawie 80 norweskich posiadaczy modelu S w wersji P85D. Twierdzą oni, że padli ofiarą nieuczciwej kampanii marketingowej, która wprowadziła ich w błąd. Producent zapewniał w różnego rodzaju materiałach, że wersja P85D dysponuje mocą 700 koni mechanicznych. Co innego twierdzą jednak użytkownicy, według których samochód ten ma „tylko” 469 koni.

Być może zdecydowali się oni na pozew zbiorowy, wiedząc, że to nie pierwsze takie zarzuty wobec Tesli. W grudniu 2016 roku amerykański producent zdecydował się na zawarcie ugody z użytkownikami, którzy w tej samej sprawie skierowali wniosek do sądu. Każdy z nich otrzymał zadośćuczynienie w wysokości 65 tysięcy koron norweskich, co pozwoliło zakończyć sprawę dla obu stron. Wiele wskazuje na to, że to jednak nie koniec problemów dla Tesli, ponieważ co jakiś czas słychać głosy kolejnych niezadowolonych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

30 ekologicznych autobusów już niebawem wyjedzie na ulice Krakowa

Następny artykuł

Silesia City Center z ładowarką dla samochodów elektrycznych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,