Tesla ujawnia jak działa kamera zamontowana w środku Modelu 3

Model Tesla 3 będzie dostosowywać swoje ustawienia do potrzeb pasażerów.  Inżynierowie koncernu są na etapie wdrażania funkcji za pomocą inteligentnych technologii. Tesla planuje wykorzystać zainstalowaną pod lusterkiem wstecznym kamerę do  rozpoznawania osób przebywających w pojeździe.

Tajemnicza kamera w modelu Tesla 3

Według opisu patentowego, personalizacja polegać będzie na automatycznym zdefiniowaniu preferencji pasażera w odniesieniu do wprowadzonego do systemu opisu profilu kierowcy. W praktyce oznacza to, że kiedy właściciel samochodu z niego nie korzysta może udostępnić go innej osobie. Wewnętrzna kamera pełni funkcję bezpieczeństwa – monitoruje zachowania pasażera. Wykorzystując inteligentną technologię automatycznie dostosowuje ustawienia pojazdu do osoby, która go prowadzi. Personalizacji podlegać będą m.in. regulowane komponenty – fotel kierowcy, lusterka samochodowe, lusterko przednie, radio oraz tryb jazdy. Wymienione komponenty znajdujące zostaną skonfigurowane w taki sposób, aby przekazywać sygnały do elektronicznych modułów sterujących w celu zainicjowania regulacji zgodnie z preferencjami użytkowników.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Tesla 3  to samochód, który wie kim jesteś i wie czego potrzebujesz. Pojazd automatycznie dostosowuje się do preferencji kierowcy – Elon Musk.

System został zaprojektowany przez Blair Williams oraz Adnana Esmaila, inżynierów koncernu Tesla.