Tesla wydaje specjalną aktualizację, która pomoże w ucieczce przed huraganem

Choć natura jest piękna, to miewa także swoje ciemne oblicza. Sztormy i trzęsienia ziemi to tylko jedne z przykładów potężnych zjawisk, które często niosą ze sobą śmierć wielu istnień. Ludzie nie dość, że nie mają wpływu na występowanie pogodowych anomalii, to na dodatek nie są w stanie w jakikolwiek sposób im przeciwdziałać. Mogą jednak podejmować rozsądne działania, które pomogą w szybkiej i sprawnej ewakuacji z zagrożonych terenów.

Obecnie przez pewien obszar Stanów Zjednoczonych przechodzi huragan Irma, który zalicza się do grona najsilniejszych, jakie wystąpiły na tym terenie w ostatnim czasie. Tesla, firma specjalizująca się m.in. w budowaniu samochodów elektrycznych, postanowiła pomóc mieszkańcom zagrożonych terenów, którzy posiadają pojazd wyprodukowany właśnie przez firmę Elona Muska. Pojazdy tej marki w wersji S oraz X otrzymały specjalną aktualizację oprogramowania, która odblokowuje dodatkową moc baterii, co finalnie pozwala przejechać dystans o ok. 50 km dłuższy niż normalnie. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach kryzysowych, kiedy każdy dodatkowo przejechany kilometr oddala od miejsca zagrożenia. Bateria w tych modelach Tesli w wersji 60 jest taka sama jak ta w modelu 75; jedyna różnica wynika wyłącznie z ustawień programowych.

Aktualizacja jest jednak tymczasowa, bowiem kiedy sytuacja zostanie opanowana, najprawdopodobniej system zostanie przywrócony do poprzednich ustawień.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Francuski rząd wprowadził ustawę zakazującą wydobywania ropy i gazu na terytoriach należących do Francji

Następny artykuł

Szef Lasów Państwowych wyraża nadzieję na zmianę stanowiska Trybunału Sprawiedliwości UE

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,