Tesla X skradziona po raz drugi

Skradzioną w Skandynawii teslę X, o rynkowej wartości 500 tys. zł, 11 listopada odzyskali w Świnoujściu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej. Dzisiaj w nocy z parkingu Straży Granicznej samochód został ponownie skradziony. Polska i niemiecka policja poszukuje skradzionego pojazdu.

Strażnicy graniczni, po tym jak auto po wyjeździe z promu przybyłego ze Szwecji wyłamało szlaban wyjazdowy z terminala i odjechało, natychmiast podjęli czynności zmierzające do jego odnalezienia. Teslę odzyskano na terenie Świnoujścia. Samochód został zabezpieczony przez Straż Graniczną i odstawiony na parking Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu.

Do ponownej kradzieży auta doszło w nocy z środy na czwartek. Według wstępnych informacji, złodziejska szajka wycięła jedno z przęseł ogrodzenia i wyjechała limuzyną z parkingu. Funkcjonariusz Straży Granicznej oddał w kierunku auta kilka strzałów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

– Funkcjonariusz strzegący parkingu, gdy zauważył, co się dzieje, wezwał złodziei do zatrzymania się. Gdy nie zareagowali oddał kilka strzałów, by uniemożliwić kradzież. Niestety, złodziejom udało się odjechać – powiedział kpt. SG Andrzej Juźwiak.

W Świnoujściu pracuje specjalna komisja powołana przez komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej, której zadaniem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Do akcji przyłączyli się również niemieccy funkcjonariusze.