Tesla X skradziona po raz drugi

Skradzioną w Skandynawii teslę X, o rynkowej wartości 500 tys. zł, 11 listopada odzyskali w Świnoujściu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej. Dzisiaj w nocy z parkingu Straży Granicznej samochód został ponownie skradziony. Polska i niemiecka policja poszukuje skradzionego pojazdu.

Strażnicy graniczni, po tym jak auto po wyjeździe z promu przybyłego ze Szwecji wyłamało szlaban wyjazdowy z terminala i odjechało, natychmiast podjęli czynności zmierzające do jego odnalezienia. Teslę odzyskano na terenie Świnoujścia. Samochód został zabezpieczony przez Straż Graniczną i odstawiony na parking Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu.

Do ponownej kradzieży auta doszło w nocy z środy na czwartek. Według wstępnych informacji, złodziejska szajka wycięła jedno z przęseł ogrodzenia i wyjechała limuzyną z parkingu. Funkcjonariusz Straży Granicznej oddał w kierunku auta kilka strzałów.

– Funkcjonariusz strzegący parkingu, gdy zauważył, co się dzieje, wezwał złodziei do zatrzymania się. Gdy nie zareagowali oddał kilka strzałów, by uniemożliwić kradzież. Niestety, złodziejom udało się odjechać – powiedział kpt. SG Andrzej Juźwiak.

W Świnoujściu pracuje specjalna komisja powołana przez komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej, której zadaniem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Do akcji przyłączyli się również niemieccy funkcjonariusze.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Hemlock Semiconductor zwalnia stu pracowników

Następny artykuł

Komisja Europejska chce obniżyć górny limit emisji dwutlenku węgla przez samochody

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,