1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

The Ocean Cleanup – System oczyszczania oceanu zdał egzamin!

The Ocean Cleanup – System oczyszczania oceanu zdał egzamin!

Już jutro, 20 października rozpocznie się największe sprzątanie oceanu w historii. Projekt nosi nazwę The Ocean Cleanup. Nowoczesna technologia System 002 „JENNY” wyruszy w wody Pacyfiku na wielkie usuwanie plastiku! Głównym celem projektu jest redukcja oceanicznego plastiku o 90% do końca 2040 roku.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Przygotowania do wielkiego dnia

Już w tą środę, 20 października, z udanej 12-tygodniowej wyprawy testowej powróci załoga offshore. Udało się im potwierdzić niezawodność koncepcji nad która pracowali już od długiego czasu. Podczas rejsu testowego udowodniono, że technologia ma ograniczony negatywny wpływ na środowisko, nie sprawia problemów z bezpieczeństwem podczas eksploatacji, a także osiągną wysoki poziom ekstrakcji plastiku.

Plan rejsu testowego przedstawiony jest na poniższym zdjęciu:

dIrUmPMlYK5mQlavu0SvAfwTwFvHd1j3CT1iIYRtzUzieE2o Prw dXVica6lhfSpKnuh2TVStFPA8Xi4JQ1mdu0LJh7RfL9jrOh

Fot: 12- tygodniowy rejs testowy/ źródło: TheOceanCleanup.com

Nadchodząca wyprawa w służbie planety

Po krótkiej przerwie załoga uda się w ponowną podróż, by przeprowadzić gruntowne sprzątanie! Nadchodzący czas spędzony na otwartych wodach badacze planują przeznaczyć na kontynuowanie badań nad organizmami żyjącymi w wirach, by móc lepiej zrozumieć, w jaki sposób technologia The Ocean Cleanup może wchodzić w interakcje z organizmami morskimi.

Poprzednie działania The Ocean Cleanup

Celem naukowców było stworzenie technologii która nie tylko wychwytuje plastik alei  stworzona jest z materiałów dostosowanych do komercjalizacji na globalną skalę. Więcej na temat działalności grupy przeczytać można na naszym portalu.

Na ten moment w ramach projektu udało się już oczyścić ocean z 9000 kg plastiku.

1QEFL

Fot: 900 kg oceanicznego plastiku/ źródło: Facebook/TheOceanCleanup

Pierwowzór- System 001/B (2019

Pierwszą zastosowaną technologią był System 001/B (2019) dzięki któremu możliwe było efektywne zbieranie i zatrzymywanie plastiku. Jednak nie było by to odpowiednie rozwiązanie do zastosowania na globalną skalę. Technologia wymagałaby rozmieszczenia setek systemów, co dla zespołu było nie wykonalne. Kontynuowano więc prace badawcze, które doprowadziły do narodzin System 002 „JENNY”.

rpqUpeNowksgGrHZV098GyUfjLS APthmLJ niVOlMO7qDX3zfFDCLiV4 iufz9i07ig7UFAlNvGci 2mjdzhPX0qbIhja4cKL OKgNEWOogDnPIQmm16nJBe4 lIyuAthJI5WAU=s1600

Fot: System 001/B (2019) / źródło: TheOceanCleanup.com

źródło: TheOceanCleanup.com, brightvibes.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.