Top 2.0 – rower elektryczny z prędkością maksymalną 80km/h

Delfast zaktualizował swój model elektrycznego roweru. Na rynek trafia Top 2.0 – rower elektryczny o sporej mocy silnika i prędkości maksymalnej 80 km/h. Firma twierdzi, że dzięki temu może stanowić on konkurencję nawet dla samochodów.

Pierwsza wersja roweru elektrycznego Delfast – Top wyposażona była w silnik o mocy 3 kW. Nowa została zmodernizowana na wersję o mocy 5 kW. To sprawi, że pojazd będzie w stanie osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie nawet 80 km/h.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Delfast deklaruje również, że nowy silnik sprawniej będzie zarządzał poszczególnymi wskaźnikami, np. temperaturą wpływającą na jego wydajność. Poza tym będzie również odporny na kurz oraz wodę, spełniając w ten sposób normy ochrony IP54. Energię do niego dostarczy 72 V akumulator. Na potwierdzenie mocy całego pojazdu producent wrzucił nagranie z testów Top 2.0 bez obciążenia – uzyskana prędkość to 110 km/h.

Ze względu na wysoką prędkość maksymalną rower ma także zmienione hamulce hydrauliczne – dodatkowo został wyposażony w podwójne hamulce tarczowe. Delfast podkreśla: – Ta nowa moc wymagała od nas przeprojektowania układu hamulcowego roweru. Aby zapewnić bezpieczeństwo, przeprowadziliśmy serię testów i zainstalowaliśmy niezawodne podwójne hamulce tarczowe na przednim widelcu. Taki system jest instalowany w motocyklach terenowych i sprawdził się w najtrudniejszych warunkach.

Ponadto w nowej wersji zmieni się również wyświetlacz – odświeżony wizualnie i wyposażony w lepszą wersję GPS: – Udoskonaliliśmy i udoskonaliliśmy wewnętrzny projekt kontrolera, modyfikując jego oprogramowanie układowe. Teraz zapewnia płynniejszą i bezpieczniejszą pracę silnika.

Obecnie cena modelu to około 3 900 dolarów. Do klientów trafi dopiero w czwartym kwartale tego roku.