Top 2.0 – rower elektryczny z prędkością maksymalną 80km/h

Delfast zaktualizował swój model elektrycznego roweru. Na rynek trafia Top 2.0 – rower elektryczny o sporej mocy silnika i prędkości maksymalnej 80 km/h. Firma twierdzi, że dzięki temu może stanowić on konkurencję nawet dla samochodów.

Pierwsza wersja roweru elektrycznego Delfast – Top wyposażona była w silnik o mocy 3 kW. Nowa została zmodernizowana na wersję o mocy 5 kW. To sprawi, że pojazd będzie w stanie osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie nawet 80 km/h.

Delfast deklaruje również, że nowy silnik sprawniej będzie zarządzał poszczególnymi wskaźnikami, np. temperaturą wpływającą na jego wydajność. Poza tym będzie również odporny na kurz oraz wodę, spełniając w ten sposób normy ochrony IP54. Energię do niego dostarczy 72 V akumulator. Na potwierdzenie mocy całego pojazdu producent wrzucił nagranie z testów Top 2.0 bez obciążenia – uzyskana prędkość to 110 km/h.

Ze względu na wysoką prędkość maksymalną rower ma także zmienione hamulce hydrauliczne – dodatkowo został wyposażony w podwójne hamulce tarczowe. Delfast podkreśla: – Ta nowa moc wymagała od nas przeprojektowania układu hamulcowego roweru. Aby zapewnić bezpieczeństwo, przeprowadziliśmy serię testów i zainstalowaliśmy niezawodne podwójne hamulce tarczowe na przednim widelcu. Taki system jest instalowany w motocyklach terenowych i sprawdził się w najtrudniejszych warunkach.

Ponadto w nowej wersji zmieni się również wyświetlacz – odświeżony wizualnie i wyposażony w lepszą wersję GPS: – Udoskonaliliśmy i udoskonaliliśmy wewnętrzny projekt kontrolera, modyfikując jego oprogramowanie układowe. Teraz zapewnia płynniejszą i bezpieczniejszą pracę silnika.

Obecnie cena modelu to około 3 900 dolarów. Do klientów trafi dopiero w czwartym kwartale tego roku.