TVP pozostawiło po sobie śmieci w Kampinoskim Parku Narodowym

W zeszły weekend na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, w miejscu gdzie odbywał się plan zdjęciowy serialu o Piłsudskim – Ziuk. Młody Piłsudski, spacerowicze natknęli się na sporo śmieci. Ekipa TVP pozostawiła po sobie opakowania po jedzeniu, plastikowe butelki, kubki jednorazowe oraz kalendarzówki z planu.

Sprawę nagłośnił m.in. Jacek Baj, który na swój profil na Facebooku wrzucił zdjęcia znalezionych śmieci. Ustalenie kto jest odpowiedzialny za ich pozostawienie w Kampinoskim Parku Narodowym okazało się bardzo proste – TVP pozostawiło wśród kubków i plastikowych butelek kalendarzówki z planu zdjęciowego pierwszego odcinka serialu. Jak informuje Baj, śmieci znajdowały się w okolicach Grocholskich Piachów, a plan nieopodal, bo w Nowym Dworze Mazowieckim.

Sprawa została zgłoszona m.in. do kierownika produkcji serialu, Renaty Marszewskiej, która nieoficjalnie podkreśliła, że ekipa nie zaśmiecała lasu. Oficjalne stanowisko w sprawie śmieci zajął natomiast producent. Jerzy Nagórski z firmy Techfilm portalowi Antyradio.pl powiedział: „Kalendarzówki bez wątpienia są nasze. Nie uchylamy się od tego. Jest nam niezmiernie przykro, że zaistniała taka sytuacja. (…) Od razu kiedy dotarły do nas te informacje, zajęliśmy się sprawą. Wysłaliśmy już prośbę do firmy cateringowej, która obsługiwała wówczas plan. Nie wiemy na razie, jakie były ustalenia szefa cateringu z zarządcą terenu. (…) Śmieci zostaną oczywiście usunięte. Przygotowujemy też wyjaśnienie dla TVP. I dołożymy wszelkich starań, by nigdy się to nie powtórzyło. Jednocześnie bardzo doceniamy fakt, że ludzie tak szybko zareagowali i zaalarmowali o problemie”.

TVP jak dotąd nie wypowiedziało się w sprawie śmieci, które pozostawiła ekipa odpowiedzialna za patriotyczny serial o Marszałku – Ziuk. Młody Piłsudski.