Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

TVP rezygnuje z Sylwestra pod Wielką Krokwią

TVP rezygnuje z Sylwestra pod Wielką Krokwią

W czwartkowym wydaniu „Wiadomości” TVP poinformowało, że tegoroczny Sylwester organizowany przez stacje nie odbędzie się pod Wielką Krokwią. Jak w poprzednich latach impreza zostanie zorganizowana na Równi Krupowej. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Pod koniec października władze Telewizji Polskiej poinformowały o zamiarze zorganizowania tegorocznej imprezy Sylwestrowej pod Wielką Krokwią. Wiadomość zaniepokoiła władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, którego granica sąsiaduje z terenem skoczni.

TPN zaapelował do władz telewizji o ponowne rozważenie miejsca organizacji Sylwestra. Petycje o przeniesienie imprezy na Równie Krupową, gdzie do tej pory odbywały się tego typu wydarzenia, podpisało ponad 28 tys. osób. Mieszkańcy Zakopanego włączyli się w protest, organizując demonstracje, która przeszła ulicami miasta, a głos poparcia dla sprawy wyraziło wielu polityków, ekologów oraz organizacji przyrodniczych.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Tatrzański Park Narodowy: nie dla Sylwestra pod Wielką Krokwią

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

W wyniku społecznego odzewu władze TVP zdecydowały, że „Sylwester Marzeń z Dwójką” odbędzie się w tym samym miejscu, co poprzednio, czyli na Równi Krupowej. – W imię tego, żeby Sylwester łączył, a nie dzielił i nie wywoływał jakichkolwiek emocji, w tym roku wrócimy do lokalizacji na Równi Krupowej – powiedział prezes TVP Jacek Kurski po spotkaniu z dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymonem Ziobrowskim.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.