Udział OZE w niemieckim miksie energetycznym osiągnął 38%

Jak informują niemieckie media, w trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku udział energii odnawialnej w krajowym miksie energetycznym osiągnął 38%. Jest to o trzy procent wyższy odsetek niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Ilość energii generowanej przez morskie instalacje wiatrowe wzrosła o 11,1% w porównaniu do zeszłego roku i wyniosła w tym okresie 13 TWh, jak informuje Centrum Badań nad Energetyką Słoneczną i Wodorową oraz niemieckie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej i Wodnej.

Pozostałe źródła wiatrowe dostarczyły w tym okresie 63 TWh, czyli o 13% więcej niż w trzech pierwszych kwartałach 2017 roku. Sektor solarny zwiększył produkcję o 16%, do poziomu 41 TWh.

Najniższy wzrost zanotował sektor biomasowy – 1,7%, do poziomu 34 TWh.

Jeżeli wzrost sektora OZE (w szczególności wiatrowego) utrzyma się na obecnym poziomie, to udział OZE w miksie energetycznym Niemiec osiągnie na koniec roku 38%.

1 comment
  1. Cool!!! Dlatego tu mieszkam, ten kraj już odczuwa ocieplenie środowiska i dlatego tak pilnie dąży do błyskawicznego rozwoju OZE

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!

Codzienny raport smogowy – 12.11

Poniedziałek 12.11 wolny od pracy zapowiada się dość ciepły, zwłaszcza na zachodzie kraju. To jednak kolejny dzień, kiedy stan powietrza pozostawia wiele do życzenia. Zanim wyjdziecie na spacer sprawdźcie czy w Waszym mieście trzeba założyć maseczkę. Bądźcie czujni zwłaszcza jeśli mieszkacie na południu kraju gdzie w wielu miejscach jakość powietrza jest bardzo zła, a dzienna norma wielokrotnie przekroczyła limit WHO.