Udział OZE w niemieckim miksie energetycznym osiągnął 38%

Jak informują niemieckie media, w trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku udział energii odnawialnej w krajowym miksie energetycznym osiągnął 38%. Jest to o trzy procent wyższy odsetek niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Ilość energii generowanej przez morskie instalacje wiatrowe wzrosła o 11,1% w porównaniu do zeszłego roku i wyniosła w tym okresie 13 TWh, jak informuje Centrum Badań nad Energetyką Słoneczną i Wodorową oraz niemieckie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej i Wodnej.

Pozostałe źródła wiatrowe dostarczyły w tym okresie 63 TWh, czyli o 13% więcej niż w trzech pierwszych kwartałach 2017 roku. Sektor solarny zwiększył produkcję o 16%, do poziomu 41 TWh.

Najniższy wzrost zanotował sektor biomasowy – 1,7%, do poziomu 34 TWh.

Jeżeli wzrost sektora OZE (w szczególności wiatrowego) utrzyma się na obecnym poziomie, to udział OZE w miksie energetycznym Niemiec osiągnie na koniec roku 38%.

1 comment
  1. Cool!!! Dlatego tu mieszkam, ten kraj już odczuwa ocieplenie środowiska i dlatego tak pilnie dąży do błyskawicznego rozwoju OZE

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.