Udział OZE w niemieckim miksie energetycznym osiągnął 38%

Jak informują niemieckie media, w trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku udział energii odnawialnej w krajowym miksie energetycznym osiągnął 38%. Jest to o trzy procent wyższy odsetek niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Ilość energii generowanej przez morskie instalacje wiatrowe wzrosła o 11,1% w porównaniu do zeszłego roku i wyniosła w tym okresie 13 TWh, jak informuje Centrum Badań nad Energetyką Słoneczną i Wodorową oraz niemieckie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej i Wodnej.

Pozostałe źródła wiatrowe dostarczyły w tym okresie 63 TWh, czyli o 13% więcej niż w trzech pierwszych kwartałach 2017 roku. Sektor solarny zwiększył produkcję o 16%, do poziomu 41 TWh.

Najniższy wzrost zanotował sektor biomasowy – 1,7%, do poziomu 34 TWh.

Jeżeli wzrost sektora OZE (w szczególności wiatrowego) utrzyma się na obecnym poziomie, to udział OZE w miksie energetycznym Niemiec osiągnie na koniec roku 38%.

1 comment
  1. Cool!!! Dlatego tu mieszkam, ten kraj już odczuwa ocieplenie środowiska i dlatego tak pilnie dąży do błyskawicznego rozwoju OZE

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.