Umowy zakupu zielonych certyfikatów skutecznie wypowiedziane – informuje Enea

enea

Jak poinformowała w swoim raporcie bieżącym Enea, odstąpiła już – lub wypowiedziała – wszystkie długoterminowe umowy na zakup zielonych certyfikatów. Wszystkie wspomniane umowy zawarte w latach 2006 – 2014 wygasły lub zostały skutecznie wypowiedziane (minął już okres wypowiedzenia wszystkich oprócz jednej).

W omawianym raporcie przeczytać możemy: „Wszystkie długoterminowe umowy na zakup przez Eneę zielonych certyfikatów wskazane w raporcie bieżącym Enei (nr 32/2016 z 28.10.2016) zostały skutecznie wypowiedziane lub Enea skutecznie od nich odstąpiła”. Informacja ta dotyczy kontraktów na zakup certyfikatów od następujących firm: Farma Wiatrowa Krzęcin, Megawind Polska, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna,  PGE Energia Odnawialna,  PGE Energia Natury PEW, PSW,  in.ventus i Golice Wind Farm.

Powodem tego kroku jaki podała firma w swoim komunikacie, było: „wyczerpanie możliwości przywrócenia równowagi kontraktowej i ekwiwalentności świadczeń stron wywołanych zmianami prawa”. Jest to najpewniej związane z niskimi obecnie cenami zielonych certyfikatów na wolnym rynku, o czym informowaliśmy . Skutkiem wypowiedzenia tych umów, będzie uniknięcie przez spółkę straty wynikającej z różnicy pomiędzy ceną zapisaną w umowie a ceną rynkową.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Unijne dotacje na termomodernizację Politechniki Śląskiej, PSP w Łowiczu i Instytutu Obróbki Plastycznej w Poznaniu

Następny artykuł

Ujarzmianie fal morskich – zbyt drogie dla brytyjskiego sektora energetycznego?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,