Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Uprawnienia na hulajnogę? To bardzo prawdopodobne

pojazdy elektryczne, hulajnogi

Uprawnienia na hulajnogę? To bardzo prawdopodobne

Politycy rozważają nowelizację prawa dotyczącą elektromobilności. Będzie prawo jazdy na hulajnogę elektryczną? 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

W obecnym stanie prawnym nie znajdziemy przepisów, które będą odnosiły się bezpośrednio do pojazdów elektrycznych, które stanowią grupę urządzeń transportu osobistego. 

Przepis na elektromobilność

Środki lokomocji, jak na przykład hulajnoga elektryczna, stały się bardzo popularne, a ich wypożyczanie w mieście jest w kraju powszechną praktyką. Politycy rozważają wprowadzenie nowych przepisów prawnych, które będą określać ich używanie.

Trzeba zaznaczyć, że brak wyspecjalizowanych przepisów nie oznacza, że w zakresie używania urządzeń transportu osobistego nie funkcjonują żadne reguły. Użytkownik takiego środka lokomocji podlega takim samym przepisom jak pieszy. 

Hulajnogi śladem rowerów

Według proponowanych zmian pojazdy zaliczane do grupy urządzeń transportu osobistego miałyby podlegać tym samym przepisom, które dziś funkcjonują w odniesieniu do rowerów.

Oznaczałoby to, że do kierowania takim pojazdem potrzebne byłyby uprawnienia. Jednak to obostrzenie ma dotyczyć jedynie tych osób, które nie są jeszcze pełnoletnie. 

Wśród przepisów przedstawionych w projekcie noweli Prawa o Ruchu Drogowym znajdują się też te odnoszące się do dozwolonej prędkości oraz minimalnego wieku, jaki trzeba osiągnąć, aby zgodnie z prawem korzystać z urządzenia. 

Wszystko wskazuje na to, że na ścieżkach rowerowych niedługo pojawią się także hulajnogi. 

źródło: energetyka24.com 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.