UPS przetestuje elektryczne samochody dostawcze marki Daimler

Motoryzacja coraz szybciej zmienia swoje oblicze; wpływa na to m.in. coraz częstsze wykorzystywanie rozwiązań ekologicznych, takich jak elektryfikacja kolejnych modeli samochodów. Wszystkie te zmiany pośrednio wpływają także na branżę transportową, która musi być gotowa na nowe rozwiązania. Spółka Daimler AG, do której należy między innymi Mercedes, poinformowała, że firma przewozowa UPS przetestuje elektryczne samochody dostawcze eCanter.

Na początek przedsiębiorstwo United Parcel Service będzie mogło skorzystać z trzech samochodów elektrycznych, dostarczonych przez Daimlera. Prócz UPS, osiem innych egzemplarzy tego modelu trafi do organizacji non-profit, które także mają za zadanie zdać relację z użytkowania nowego, elektrycznego pojazdu. Dzięki zastosowanej baterii eCanter będzie w stanie pokonać do 100 km na jednym ładowaniu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wedle słów Marca Llistossella, szefa Daimler Trucks Asia, przedsiębiorstwo już niebawem zaprezentuje w Tokio prawdziwą, elektryczną ciężarówkę, która może w znacznym stopniu przyczynić się do wielkich zmian. Co ciekawe, w październiku br. swoją elektryczną ciężarówkę zaprezentuje również Tesla – nie da się więc ukryć, że jeszcze tej jesieni branżę transportową czekają spore emocje.