US Geothermal otrzymało grant na badania nad projektem geotermalnym El Ceibillo

Spółka US Geothermal poinformowała w zeszłym tygodniu, że jej oddział znajdujący się w Gwatemali otrzymał grant z Amerykańskiej Agencji Handlu i Rozwoju, na zbadanie możliwości budowy elektrowni geotermalnej w El Ceibillo.

Instalacja geotermalna o mocy 25 MW ma zostać wbudowana na południowy zachód od Guatemala City. Jak mówią przedstawiciele firmy grant w wysokości 825 tysięcy dolarów pomoże zaktualizować ocenę zasadności budowy, badania dostępnych zasobów, a także przeprowadzić analizę finansową, środowiskową i prawną, jak i finalnie stworzyć projekt systemu.

Badania rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jak przewiduje US Geothermal, zakończą się one do końca przyszłego roku.

Jak dodaje firma, wydatki na projekt El Ceibillo są dokładnie kontrolowane, jako że rynek OZE w Gwatemali dopiero raczkuje. Tamtejszy rząd poinformował, że w najbliższym czasie zamierza kupić 420 MW nowych mocy odnawialnych – w tym 40 MW pochodzących z systemów geotermalnych – jeszcze w tym roku.

Elektrownia geotermalna – jak to działa?

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

20 brytyjskich uniwersytetów podpisało kontrakt z konsorcjum TEC. Przez dekadę będą zasilane energią OZE

Dwadzieścia uniwersytetów z Wielkiej Brytanii podpisało kontrakt z konsorcjum TEC opiewający na 50 mln funtów. Przez dziesięć lat placówki edukacyjne będą korzystały z energii produkowanej przez lądowe farmy wiatrowe zlokalizowane w Szkocji oraz Walii. Celem uczelni jest nie tylko ochrona środowiska, ale także oszczędność finansowa.