US Geothermal otrzymało grant na badania nad projektem geotermalnym El Ceibillo

Spółka US Geothermal poinformowała w zeszłym tygodniu, że jej oddział znajdujący się w Gwatemali otrzymał grant z Amerykańskiej Agencji Handlu i Rozwoju, na zbadanie możliwości budowy elektrowni geotermalnej w El Ceibillo.

Instalacja geotermalna o mocy 25 MW ma zostać wbudowana na południowy zachód od Guatemala City. Jak mówią przedstawiciele firmy grant w wysokości 825 tysięcy dolarów pomoże zaktualizować ocenę zasadności budowy, badania dostępnych zasobów, a także przeprowadzić analizę finansową, środowiskową i prawną, jak i finalnie stworzyć projekt systemu.

Badania rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jak przewiduje US Geothermal, zakończą się one do końca przyszłego roku.

Jak dodaje firma, wydatki na projekt El Ceibillo są dokładnie kontrolowane, jako że rynek OZE w Gwatemali dopiero raczkuje. Tamtejszy rząd poinformował, że w najbliższym czasie zamierza kupić 420 MW nowych mocy odnawialnych – w tym 40 MW pochodzących z systemów geotermalnych – jeszcze w tym roku.

Elektrownia geotermalna – jak to działa?

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

PGE planuje osiągnąć 25% udziału w polskim rynku OZE

Polska Grupa Energetyczna nie rezygnuje ze swojego strategicznego celu osiągnięcia 25% udziałów w polskim rynku energii ze źródeł odnawialnych w 2030 r. – Nasza aspiracja to 25% udziału w rynku w 2030 r. Cel ten chcemy osiągnąć m.in. poprzez uruchomienie programu offshore – poinformował wiceprezes PGE, Paweł Śliwa.