Centrica zainstalowała magazyn energii w Tyneside

Centrica poinformowała, że zakończyła instalację magazynu energii elektrycznej w Centrum Energetycznym dystryktu Gateshead w hrabstwie Tyne and War. Nowy system ma moc 3 MW.

Oparty o ogniwa litowo-jonowe układ bardzo szybko reaguje na zmiany w sieci. Czas jego reakcji producent ocenia na 130 milisekund lub mniej. Zgromadzona w magazynie energia może posłużyć do zasilenia trzech tysięcy domów przez godzinę.

Zgodnie z kontraktem Centrica będzie obsługiwać ten system przez dziesięć lat. Będzie on wykorzystywany głównie do stabilizacji sieci w momentach najwyższego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Alan Barlow, dyrektor działu zajmującego się magazynami energii w spółce Centrica, stwierdził, że „Gateshead Energy Center to przełomowa i imponująca prezentacja tego, że dzięki wykorzystaniu systemów magazynujących energetyka rozproszona może być rozwiązaniem pozwalającym na zmniejszenie kosztów i poprawę niezawodności”.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy – 16.12.

Katowicki szczyt klimatyczny dobiegł końca. Wszystkie państwa ostatecznie przyjęły tzw. Reguły Katowickie, które mają wdrożyć porozumienie paryskie. Śnieżna noc na wschodzie kraju, uważajcie na chodnikach i ulicach może być ślisko. W niektórych rejonach Polski mocniej powiało, dzięki temu smog dziś nie dokucza aż tak bardzo, oby sytuacja utrzymała się jak najdłużej.