Versova Beach – plaża, która zmieniła swoje oblicze

Indie to kraj wielu kultur, lecz również wielu złych nawyków tamtejszej ludności. Wyrzucanie odpadów do rzeki to coś naturalnego, co nikogo nie dziwi w tej szerokości geograficznej. Skutkuje to ogromnym zanieczyszczeniem środowiska przez odpady sztuczne. Pewien 36-letni prawnik postanowił w dosyć ciekawy sposób zwrócić uwagę na panujący problem zanieczyszczenia wód.

Afroz Shah podjął się samodzielnego działania na rzecz oczyszczenia plaży „Versova Beach” w Mombaju z wielu odpadów. Jego desperacki czyn został zauważony przez społeczność, zyskując coraz większe wsparcie. Do projektu oczyszczania plaży z jej brudów przyczyniło się wielu mieszkańców, którzy pracowali przez 90 tygodni, począwszy od października 2015 roku. Podczas prac z plaży oraz wód wydobyto ponad 5,5 miliona kilogramów odpadów.

Obecnie prace zostały zakończone, a plaża wróciła do dawnego stanu. Afroz Shah został doceniony za wspaniałą inicjatywę nagrodą przyznaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. ochrony środowiska. Indyjski prawnik zyskał tytuł Czempiona Ziemi oraz wiele pochwał płynących z różnych stron świata, między innymi od indyjskiego rządu. Jak mówi sam pomysłodawca akcji, to ucieszył się, że jego plan zyskał taki rozgłos, ma bowiem nadzieję, że problemem zainteresują się większe ilości ludzi w różnych regionach Indii.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wielka Brytania przeznaczy 246 milionów funtów na badania baterii

Następny artykuł

Szkocja przekracza dzięki energii wiatrowej własne zapotrzebowanie na energię

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,