Wielka Brytania przeznaczy 246 milionów funtów na badania baterii

Wielka Brytania zainwestuje 246 milionów funtów na badania w celu opracowania nowych, bardziej efektywnych rozwiązań zastosowanych w bateriach i akumulatorach. Pieniądze, które w ciągu 4 lat zostaną wydane na badania mają przynieść korzyści szczególnie dla branży motoryzacyjnej oraz odnawialnych źródeł energii.

Inwestycje, które zostaną poczynione, to część planu gospodarczego premier Theresy May, który ma pomóc podnieść się gospodarce Wielkiej Brytanii po ogłoszeniu Brexitu. Jak powiedziała Pani Premier, państwo musi inwestować w nowe technologie, bowiem to one są przyszłością. By cieszyć się wysokim standardem życia w następnych latach, trzeba w nią inwestować.

Inwestowanie w naukę i badania przemysłowe to jeden z dziesięciu filarów przedstawionej przez Therese May strategii przemysłowej na kolejne lata. Jak mówi Profesor Philip Nelson, dyrektor naczelny rady ds. Badań Inżynieryjnych – baterie będą stanowić kamień węgielny gospodarki niskoemisyjnej, zarówno w motoryzacji, elektronice użytkowej czy magazynach sieciowych. By uczynić gospodarkę Wielkiej Brytanii niskoemisyjną, nie można jego zdaniem oszczędzać pieniędzy i łożyć je na badania.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Fotowoltaika dostarczyła 24GW energii w Chinach

Następny artykuł

Versova Beach – plaża, która zmieniła swoje oblicze

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,