Fotowoltaika dostarczyła 24GW energii w Chinach

farma fotowoltaiczna Kraśnik Koszaliński

Chiny to obecnie największy inwestor w energię odnawialną. Wydaje się to być dosyć sprzeczne z tytułem największego emitenta gazów cieplarnianych do atmosfery, jednak stwierdzenie to jak najbardziej jest prawdziwe. Tylko w pierwszej połowie 2017 roku Chiny dodały 24 GW mocy – tylko dzięki inwestycjom w fotowoltaikę.

Instalacje fotowoltaiczne na budynkach przemysłowych, szkołach, centrach handlowych oraz innych budynkach użytku publicznego stanowiły 7 GW, czyli niemal 1/3 dodanej mocy. Jeżeli trend się utrzyma, to bardzo prawdopodobne jest przekroczenie wyniku uzyskanego rok temu. W ciągu 2016 roku do sieci dodano 30 GW mocy uzyskanej z fotowoltaiki. Wyłącznie przez 6 miesięcy 2017 roku zbliżono się do rezultatu z poprzedniego roku.

24 GW dodane dzięki fotowoltaice, to dwukrotność tego, co zainstalowano w Stanach Zjednoczonych rok wcześniej. Alex Liu, analityk UBS Secruities zaznacza, że taka sytuacja nie powinna nikogo dziwić. Wzrasta zapotrzebowanie na instalacje fotowoltaiczne z uwagi na ciągle spadające koszty solarnych projektów oraz ciągły wzrost ich efektywności.

 

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

ING: W 2035 roku elektryczne auta zdominują drogi UE

Następny artykuł

Wielka Brytania przeznaczy 246 milionów funtów na badania baterii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,