Vestas dostarczy turbiny na Ukrainę

Duński producent Vestas dostarczy 12 turbin wiatrowych o łącznej mocy 41,4 MW do projektu Winkraft Tawria, prowadzonego w Nowotroicku na południowej Ukrainie. Farma ta budowana jest w obwodzie Chersońskim.

Firma dowiezie i zainstaluje turbiny V126 o mocy 3,45 MW w trzecim kwartale bieżącego roku. Oprócz samych turbin i ich instalacji Vestas dostarczać będzie także system informatyczny nadzorujący pracę farmy wiatrowej.

Jak komentuje transakcję Nils de Baar, dyrektor Vestasa na Europę Centralną: Z optymizmem spoglądamy w przyszłość i mamy zamiar kontynuować tą współpracę, aby dalej przyczyniać się do popularyzacji systemów energii odnawialnej.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Osieku powstanie farma fotowoltaiczna na potrzeby Grupy Azoty Siarkopol. Kilkanaście tysięcy paneli wyprodukuje rocznie niemal 5 GWh energii

Grupa Azoty Siarkopol wybuduje w Osieku (woj. świętokrzyskie) gigantyczną farmę fotowoltaiczną na własne potrzeby. To pierwsza w Polsce inwestycja firmy we własną elektrownię. Farma powstanie na niezagospodarowanych terenach powstałych po wydobyciu siarki.