Lightsource dołącza do brytyjskiej sieci ponad 50 MW nowych mocy fotowoltaicznych

Spółka Lighsource Renewable Energy podłączyła w ostatnim czasie do sieci przesyłowej 14 nowych instalacji fotowoltaicznych w Wielkiej Brytanii o łącznej mocy 50 MW. Termin ten nie jest przypadkowy – 31. marca bieżącego roku upływa termin na zgłaszanie instalacji OZE do uzyskania certyfikatów ROC.

Lightsource w instalacji systemów fotowoltaicznych współpracował z szeregiem podwykonawców, między innymi firmami takimi jak Bioar, Egnatia i Grupotec. Jak informuje Lightsource, firma ma zamiar w najbliższym czasie powiększyć port folio certyfikowanych instalacji OZE na drodze zakupu nowych projektów.

CEO Lightsource, Kreeen Boutonnat powiedział: Udało nam się teraz podłączyć do sieci szereg instalacji z certyfikatem ROC 1.2. Planujemy podłączyć jeszcze podłączyć szereg kolejnych instalacji w Północnej Irlandii z certyfikatami ROC 1.4 w marcu jak i w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Przegląd wydarzeń tygodnia: OZE i ekologia – 11.11. – 17.11.

Dni robią się coraz krótsze, ale to nie oznacza, że nic się nie dzieje – wręcz przeciwnie! Zaprzysiężony został nowy rząd, w ramach którego powołane jest Ministerstwo Klimatu, leśna fotokomórka uchwyciła zdjęcia zwierzęcia uznanego za wymarłe – kanczyla, GIG przejmuje kolejne polskie wiatraki. Oto podsumowanie mijającego tygodnia świata OZE.