Lightsource dołącza do brytyjskiej sieci ponad 50 MW nowych mocy fotowoltaicznych

Spółka Lighsource Renewable Energy podłączyła w ostatnim czasie do sieci przesyłowej 14 nowych instalacji fotowoltaicznych w Wielkiej Brytanii o łącznej mocy 50 MW. Termin ten nie jest przypadkowy – 31. marca bieżącego roku upływa termin na zgłaszanie instalacji OZE do uzyskania certyfikatów ROC.

Lightsource w instalacji systemów fotowoltaicznych współpracował z szeregiem podwykonawców, między innymi firmami takimi jak Bioar, Egnatia i Grupotec. Jak informuje Lightsource, firma ma zamiar w najbliższym czasie powiększyć port folio certyfikowanych instalacji OZE na drodze zakupu nowych projektów.

CEO Lightsource, Kreeen Boutonnat powiedział: Udało nam się teraz podłączyć do sieci szereg instalacji z certyfikatem ROC 1.2. Planujemy podłączyć jeszcze podłączyć szereg kolejnych instalacji w Północnej Irlandii z certyfikatami ROC 1.4 w marcu jak i w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.