Vestas inwestuje w energię wiatrową w Mongolii

Vestas rozpoczął pracę przy budowie turbin wiatrowych na farmie Tsetsii na pustyni Gobi w Mongolii. Planowana farma ma mieć 50 MW.

Inwestycja może już ruszyć, do tej pory była wstrzymana z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Jak podawał producent, budowę uniemożliwiała niska temperatura i bardzo silne wiatry.

Pierwsza wieża wiatraka została już zainstalowana. Transport kolejnych segmentów wieży i turbin na miejsce instalacji możliwy był przez cały czas, więc udało się zgromadzić odpowiednie surowce potrzebne do budowy farmy wiatrowej. Jak informuje Vestas inwestycja postępuje szybciej niż planowano.

Nawet pomimo problemów i wyzwań jakie stawia przed nami lokalizacja tak trudna jak pustynia Gobi, zespół Vestasa wraz ze współpracownikami jest w pełni przygotowany na bezpieczne kontynuowanie realizacji inwestycji zgodnie z planem – podaje Vestas.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Ciężarówki górnicze na paliwo wodorowe?

Jednym z przedsiębiorstw z sektora wydobywczego, które zadeklarowało całkowitą dekarbonizację jest Anglo American. Pierwszym krokiem stało się podjęcie współpracy z francuską firmą projektującą energetyczne rozwiązania oparte o ogniwa wodorowe. Razem mają wprowadzić napędy tego typu do ciężarówek górniczych o ładowności 300 ton, eliminując z nich silniki spalinowe. Będzie to pierwsza na świecie inicjatywa tego typu.