Vestas inwestuje w energię wiatrową w Mongolii

Vestas rozpoczął pracę przy budowie turbin wiatrowych na farmie Tsetsii na pustyni Gobi w Mongolii. Planowana farma ma mieć 50 MW.

Inwestycja może już ruszyć, do tej pory była wstrzymana z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Jak podawał producent, budowę uniemożliwiała niska temperatura i bardzo silne wiatry.

Pierwsza wieża wiatraka została już zainstalowana. Transport kolejnych segmentów wieży i turbin na miejsce instalacji możliwy był przez cały czas, więc udało się zgromadzić odpowiednie surowce potrzebne do budowy farmy wiatrowej. Jak informuje Vestas inwestycja postępuje szybciej niż planowano.

Nawet pomimo problemów i wyzwań jakie stawia przed nami lokalizacja tak trudna jak pustynia Gobi, zespół Vestasa wraz ze współpracownikami jest w pełni przygotowany na bezpieczne kontynuowanie realizacji inwestycji zgodnie z planem – podaje Vestas.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Niemczech produkcja energii elektrycznej z morskich farm wiatrowych wzrosła o 30% w pierwszej połowie roku

Według danych Deutsche WindGuard w pierwszej połowie 2019 r. niemiecka branża morskiej energii wiatrowej dodała 252 MW nowej mocy wytwórczej. Deweloperzy zainstalowali w sumie 42 turbiny, dzięki czemu łączna moc przyłączeniowa sieci wynosi prawie 6,7 GW. Kolejne 679 MW jest w budowie.