Szkocka Partia Narodowa zapowiada walkę o wiatraki on-shore

Szkocka Partia Narodowa zapowiedziała, że będzie walczyć o lądowe instalacje wiatrowe. SNP chce, aby inwestycje te realizowane były równolegle ze skupianiem się na nowej strategii rozbudowy systemów wiatrowych off-shore oraz systemów zbierania energii wiatrowej i pływów.

Szefowa SNP, Nicola Sturgeon, w ogłoszonym kilka dni temu programie politycznym swojej partii zobowiązała się do wspierania odnawialnych źródeł energii. Sturgeon wspominała także, że obecnie – rząd brytyjski sabotuje starania w sektorze OZE z powodów ideologicznych.

Premier z SNP będzie starał się o stworzenie tanich źródeł zielonej energii aby mieć pewność, że w przyszłości sektor ten będzie się zwiększał i taniał – dodała Sturgeon.

Szefowa SNP zaznaczyła, że wsparcie OZE powiązane ma być z dofinansowywaniem systemów przesyłowych jak i magazynów energii – akumulatorowych i w postaci elektrowni szczytowo-pompowych.

W programie SNP obiecuje również wsparcie systemów wychwytu węgla z atmosfery i jego składowania, jako uzupełnienia całościowej, ekologicznej strategii.

Finalnie, jak mówiła Sturgeon – SNP chce zmusić rząd Wielkiej Brytanii do zachęcenia firm naftowych i gazowych do dywersyfikacji swoich działań w kierunku źródeł odnawialnych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

PGE Energia Odnawialna uruchamia pilotażowy program dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych

Następny artykuł

Vestas inwestuje w energię wiatrową w Mongolii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,