Vestas największym dostawcą turbin wiatrowych na świecie

Duński producent turbin wiatrowych Vestas w zeszłym roku był największym dostarczycielem tego rodzaju systemów, jak wynika z wstępnych danych skompilowanych przez FTI Consulting. Jak mówią przedstawiciele powyższej agencji konsultingowej, jest to głównie wynikiem zwiększającej się ilości tych instalacji w USA. Na tym ogromnym rynku Vestas przejął pozycję lidera rynku od General Electric.

Z kolei chiński producent turbin wiatrowych Goldwind spadł w rankingu światowym z pierwszego na trzecie miejsce. Jest to skutek spowolnienia rozwoju sektora wiatrowego w Państwie Środka. Jednocześnie GE wyszedł na drugie miejsce również na tym azjatyckim rynku. W tym samym czasie w Indiach wzrost instalacji systemów wiatrowych spowodował, że indyjska Gamesa uzyskała silną czwartą pozycję rynkową, a Enercon piątą.

Nie był to dobry rok dla Siemensa. Producent ten wypadł poza pierwszą piątkę największych producentów systemów wiatrowych. Wynika to głównie z osłabienia tempa inwestycji na amerykańskim rynku instalacji off-shore w roku 2016, jak informuje FTI Consulting.

Kompletny raport FTI zostanie opublikowany w marcu 2017.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wyspy Marshalla są 10 razy bardziej radioaktywne niż Czarnobyl

Podczas testowania gleby pod kątem radioaktywnego plutonu-239 i -240 naukowcy odkryli, że niektóre wyspy z archipelagu Marshalla miały poziom stężenia nie 10, a 1000 razy wyższy niż na Fukushimie (gdzie trzęsienie ziemi i tsunami doprowadziły do topnienia reaktorów jądrowych) i około 10 razy wyższy niż poziom w strefie wykluczenia w Czarnobylu. Skąd skażenie?

Francuscy prosumenci są zwolnieni z podatku od końcowego zużycia energii elektrycznej

Ministerstwo Gospodarki i Finansów wyeliminowało niejasność w kodeksie podatkowym. Francuzi nie podlegają podatkowi od własnego zużycia energii słonecznej – nawet w przypadku instalacji fotowoltaicznych wynajmowanych lub dzierżawionych. Zmiany ustawodawcze pozwalają deweloperom energii odnawialnej na wprowadzenie innowacji w swoich modelach biznesowych.